Bloknot (Ajanda Tarzı) Tasarımı Hakkında..

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Bloknot (Ajanda Tarzı) Tasarımı Hakkında.. ...

illegalsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegalsanat

Webmaster / İstanbul

Dosya23

Alt 01-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar, şirket için bir bloknot tasarlamam gerekiyor, ajanda gibi olacak spiralli falan. a5 boyutunda olacak bloknot ve daha önce böyle bir şey tasarlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var biraz.
tasarımını halledebilirim benim için sorun değil ama a5 bloknot için hazır boş (veya dolu farketmez) şablonlar var mıdır? yani kapak, takvim için bir sayfa, benim ekleyeceğim şeyler için vs. olarak o şablon üzerinden çalışmak istiyorum eğer elinde olan varsa paylaşabilir mi? ve tasarlarken hangi programı kullanmalıyım? corel, indesign, illustrator vs? yani katalog veya bu tarz çok sayfalı işler için indesign kullanılıyor diye duymuştum.
eğer matbaa'ya verildiğinde sorun çıkarmayacaksa 8-10 sayfa tasarımı photoshop'ta yapıp a5 boyutunda matbaaya "şu kapak, şu 2. sayfa, şu arka kapak" şeklinde söylersem sorun çıkar mı? daha önce bu tarz şeyler tasarlayıp bastırmış olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Irmak:) isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Irmak:)(26)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer iç sayfaların da değişecek tasarımlar yoksa indesign'a gerek yok illustratorda bitirebilirsin işi. zaten indesignda bile çalışsan materyelleri ps, ai'de falan hazırlyıp id'ye çağırıyorsun. Ön kapak arka kapak bunları nasıl ifade ederim demişsin. Dosya adlarını bu şekilde verirsen bir sorun çıkmaz örnek bi pdf te hazırlayabilirsin ya da yapacağın tasarımın farklı bir kesim veya katlaması varsa o zaman matbaaya maket göndermen gerekir. Ayrıca neden şablona ihtiyaç duyuyorsun? Onu anlamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
illegalsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegalsanat

Webmaster / İstanbul

Alt 02-12-2011 #3
Eğer iç sayfaların da değişecek tasarımlar yoksa indesign'a gerek yok illustratorda bitirebilirsin işi. zaten indesignda bile çalışsan materyelleri ps, ai'de falan hazırlyıp id'ye çağırıyorsun. Ön kapak arka kapak bunları nasıl ifade ederim demişsin. Dosya adlarını bu şekilde verirsen bir sorun çıkmaz örnek bi pdf te hazırlayabilirsin ya da yapacağın tasarımın farklı bir kesim veya katlaması varsa o zaman matbaaya maket göndermen gerekir. Ayrıca neden şablona ihtiyaç duyuyorsun? Onu anlamadım.
ilk defa tasarlayacağım için böyle bir şey şablonu editleyerek yani kendi tasarımımı sayfalara yedirerek giderim diye düşünmüştüm ama yazdıklarınıza göre şablona ihtiyaç yokmuş. farklı bir kesimi yok standart a5 olacak her şey. teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.
Bu mesajdan alıntı yap