Boya mı Mürekkep mi??

Dijital makineler - Boya mı Mürekkep mi?? Sponsorlu Bağlantılar Ben Baskı operatörüyüm, sektörde bir çok insan mürekkebe boya demekte. Biz boya-badana işi yapmıyoruz, baskı yapıyoruz. Baskı da mürekkeple yapılır. Baskı boyası diye bir malzeme ömrümde görmedim duymadım. ...

Boya mı Mürekkep mi??
mithat57 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mithat57

Grafiker / Ankara

Boya mı Mürekkep mi??

Alt 27-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben Baskı operatörüyüm, sektörde bir çok insan mürekkebe boya demekte. Biz boya-badana işi yapmıyoruz, baskı yapıyoruz. Baskı da mürekkeple yapılır. Baskı boyası diye bir malzeme ömrümde görmedim duymadım. Ayrıca mürekkep demek bana biraz daha ilmi geliyor. Örneğin "makine boyayı dengesiz püskürtüyor" yerine "makine mürekkebi dengesiz püskürtüyor" demek daha doğru değil mi??

Birde bi deyim vardır "mürekkep yalamamış" diye, cahiller için söylenir. ben bu deyimi "boya yalamamış" halinde düşünemiyorum.

Ayrıca eskiden insanlar matbaaya karşı ayaklarını uzatarak oturmazlarmış, basılan işe saygıdan dolayı. Bu kadar güzel bir işle uğraşırken mürekkebe saygısızlık etmeyelim lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 29-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
işler kesik herhalde. ya da kesat mı desem ?? Boya mı Mürekkep mi??
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 29-12-2008 #3
aslında çok doğru söylüyosun insanlar kafa tıkanması makine arızalarından bu dediğin boya mürekkep ayrımına malesef dikkat edemiyolar
Bu mesajdan alıntı yap
mithat57 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mithat57

Grafiker / Ankara

Alt 30-12-2008 #4
işler kesik herhalde. ya da kesat mı desem ?? Boya mı Mürekkep mi??
cevaben: işler ne kesik ne de kesat. Üniversitede okurken bölüm hocam sınavda kağıda mürekkebe boya yazınca 90lık kağıdıma 45 verdi, o derste dipten döndüm. Bu durumda gelde mürekkebe boya de Boya mı Mürekkep mi??
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
boya, murekkep