Böyle bir görüntüyle karşılaşmamam için ne yapmam gerek

Photoshop - Böyle bir görüntüyle karşılaşmamam için ne yapmam gerek ...

Alt 12-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Benim bir sorunum var inşallah çözen birileri çıkar.
Photoshopta degrade kaplama yaptığımda aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyorum ama eskiden böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Ayarlarıylamı oynadım acaba diye düşünüyorum. Photoshop cs3 kullanıyorum buarada.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gradient tool mu yoksa style mı kullanıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-10-2008 #3
Gradient tool mu yoksa style mı kullanıyorsunuz?
Photoshopum türkçe olduğu için degrade aracı yazıyor. Kısayolu (G). Style kullanmıyorum.

Birde sizde böyle oluyor mu yoksa bu sorun sadece bende mi? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2008 #4
İngilizce olanlarda gradient tool evet... Aslında nedense ışık açısıyla ilgili bir sorun var diye düşündüm ama kendimiz yapıyoruz "g" de açıyı... tam olarak sorun nedir? Bunu açabilir miyiz biraz?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-10-2008 #5
İngilizce olanlarda gradient tool evet... Aslında nedense ışık açısıyla ilgili bir sorun var diye düşündüm ama kendimiz yapıyoruz "g" de açıyı... tam olarak sorun nedir? Bunu açabilir miyiz biraz?
Yukarıda resimde siyahla yeşilin birleştiği yerde görüntü kötü gözüküyor.Çizgi çizgi olmuş. Eskiden böyle birşey olmuyordu benim bildiğim. Ayarlarınımı karıştırdım bilmiyorum profesyonel olarak bu işle uğraşmıyorum ama menüleri sıfırla gibi şeyler denedim değişen birşey olmadı.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2008 #6
İnşallah bilen biri çıkar da, ilerde karşılarsak biz de sizden istifade etmiş oluruz. Böyle bir görüntüyle karşılaşmamam için ne yapmam gerek
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-10-2008 #7
Sayın efoja benim öğrenmek istediğim bu sadece bende olan bir problem mi yoksa sizde veya diğer ps kullanan arkadaşlarda degrade kullandığında görüntü bu şekilde mi oluşuyor.Eğer bu şekilde gözüküyorsa bir problem yok demektir.
Bu mesajdan alıntı yap
valentino isimli Üye şimdilik offline konumundadır

valentino(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2008 #8
sevgili kardeşim photoshopta bu tip bir görüntü olması çok absürt bişey değil. Pixel tabanlı olduğundan bazne hatlar böle görünebilir ve bu çoğunlukla sadece ekran yanılmasından ibaret olur. Bir tavsiyemde bu resimi corele atıp birde orada bakman aynı şekilde görünüp görünmediğine..
Bu mesajdan alıntı yap
__cRiMiNaL__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

__cRiMiNaL__

Grafiker / Çorum

Alt 25-10-2008 #9
bence graident renk geçişlerini yumuşatabilirsin sorunu tam istediğin gibi çözmeyebilir belki ama istediğin amaca yaklaşabilirsin renklerin tonajlarıyla oynamak doğru yol gibi geldi bana ama türkçe photoshop kullandığın için yanlış yol da izliyor olabilirim emin değilim kolay gelsin Böyle bir görüntüyle karşılaşmamam için ne yapmam gerek
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 27-10-2008 #10
Sorunu gördüğümde ders olarak hazırlamayı uygun gördüm.
Bu linkte sorunun çözümünü bulabilirsin.
http://www.grafikerler.net/gradientt...tml#post292126
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, böyle, gerek, görüntüyle, icin, karşılaşmamam, yapmam