Böyle bir yazı nasıl yapılır?

Photoshop Dersleri - Böyle bir yazı nasıl yapılır? Sponsorlu Bağlantılar Amatör kullanıcı olarak bu tür bir grafiği nasıl yapabilirim? Hangi Effectler,uygulamalar yapmalıyım?...

Alt 18-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Amatör kullanıcı olarak bu tür bir grafiği nasıl yapabilirim? Hangi Effectler,uygulamalar yapmalıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunun anlatımı 2 dakikalık bir olay değil... bunu ders olarak photoshop derslerinde uygulamalı anlatmamız gerekiyor... hazırlamak için biraz zaman vermelisiniz Böyle bir yazı nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-12-2008 #3
o zaman 20 dakika veriyorum... 3-2-1-0 başladı Böyle bir yazı nasıl yapılır?
Şaka bir yana kesinlikle basit bir uygulama olduğunu sanmıyorum ve bu tarz uygulamaların forumda olması çok iyi olur düşüncesindeyim. İzlemeye devam teşekkür ederim

ama photoshop'ta 3D kavramını çok merak ediyorum doğrusu en azından bunu anlamak adına şunu sorsam?

eskiden bir kaynaktan aklımda kalan yanılmıyorsam yazıyı yazdıktan sonra o yazı için Duplicate layer yapıyoruz ve bunu 10 15 kere yapıyoruz sonrasında bu layerların tümünü seçiyoruz ( Ben onu nasıl seçeceğimi bulamadım ) sonrasında free transform ile açısını değiştirdiğimizde tüm layerlar ile birlikte olduğundan açı deşiğimi sonrası 3d yakalıyorduk Böyle bir yazı nasıl yapılır? çok acemi ve berbar bir şekilde derdimi anlattım ama ufak bir tanıtım yapabilirmisiniz? kısacası Böyle bir yazı nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
pcfaresi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pcfaresi

Grafiker / Ankara

Alt 20-12-2008 #4
ama photoshop'ta 3D kavramını çok merak ediyorum doğrusu en azından bunu anlamak adına şunu sorsam?

eskiden bir kaynaktan aklımda kalan yanılmıyorsam yazıyı yazdıktan sonra o yazı için Duplicate layer yapıyoruz ve bunu 10 15 kere yapıyoruz sonrasında bu layerların tümünü seçiyoruz ( Ben onu nasıl seçeceğimi bulamadım ) sonrasında free transform ile açısını değiştirdiğimizde tüm layerlar ile birlikte olduğundan açı deşiğimi sonrası 3d yakalıyorduk Böyle bir yazı nasıl yapılır? çok acemi ve berbar bir şekilde derdimi anlattım ama ufak bir tanıtım yapabilirmisiniz? kısacası Böyle bir yazı nasıl yapılır?
o harfler photoshoptan değil Xara 3d programından yapılmıştır ve editlenmesi photoshopla yapılmıştır

not:Bu çalışmanın çok benzeri bu sitede mevcuttur love tutorial sanırım ismi ama mevcut iyi forumlar Böyle bir yazı nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 20-12-2008 #5
Bu çalışmanın yapımında Photoshop dışında Xara 3D programı kullanılmıştır.Bu programda hazırlanan her harf photoshop a çağırılarak (import) doku kaplaması ve arka plan tasarlaması yapılmıştır....

Çalışma ile ilgili derse Photoshop Dersleri: Love Tutorial linkinden ulaşabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-12-2008 #6
Bu çalışmanın yapımında Photoshop dışında Xara 3D programı kullanılmıştır.Bu programda hazırlanan her harf photoshop a çağırılarak (import) doku kaplaması ve arka plan tasarlaması yapılmıştır....

Çalışma ile ilgili derse Photoshop Dersleri: Love Tutorial linkinden ulaşabilirsiniz...
yeri gelmişken sormak istedim arkdaşlar yeni bir konu acmak yerine.Xara 3D programında yaptıgımız bir çalışmayı nası photoshopa aktarırız.?çünkü Xara 3D programı *X3D formatında kaydediyor.bilen arkadaslardan cevap veren olursa sevinirimBöyle bir yazı nasıl yapılır?
iyi forumlar
Bu mesajdan alıntı yap
pcfaresi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pcfaresi

Grafiker / Ankara

Alt 20-12-2008 #7
yeri gelmişken sormak istedim arkdaşlar yeni bir konu acmak yerine.Xara 3D programında yaptıgımız bir çalışmayı nası photoshopa aktarırız.?çünkü Xara 3D programı *X3D formatında kaydediyor.bilen arkadaslardan cevap veren olursa sevinirimBöyle bir yazı nasıl yapılır?
iyi forumlar
export a bas (yeni dosya açma yerinde)
Bu mesajdan alıntı yap
berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-12-2008 #8
export a bas (yeni dosya açma yerinde)
sagol ya nası atlayabıldım boyle basıt birseyi anlayamıyorum.işin aslı pek fazla goz atmamıstım aslında.kardesım sagol
Bu mesajdan alıntı yap
Y2J isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Y2J

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 30-12-2008 #9
Kerim yapmıştı gaLba bunu Böyle bir yazı nasıl yapılır? Xara iLe ve photoshop uğraşması iLe Böyle bir yazı nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, boyle, nasil, yapilir, yazi