Boysen's Takliti zor bir iş.

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Boysen's Takliti zor bir iş. ...

afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 10-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar resimdeki çalışma bir giyim firmasına ait etiket çalışması. Bu çalışmada tam 5 pantone renk kullanılmış ve birbirine girmiş durumda. Bu çalışmayı çözemedimBoysen's Takliti zor bir iş. Bu ve benzeri çalışma yapmış arkadaşlardan tavsiye bekliyorum...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asli37 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asli37

Grafiker / İstanbul

Alt 12-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu değil vektörel halini yollarsan yardımcı olabilirim. özelden mesaj yaz mail adresimi yazayım sana.
Bu mesajdan alıntı yap

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 16-12-2010 #3
İlgine Teşekkür ederim. Ama Vektör hali olsa zaten iş yapılmış demektir. Bir kaç deneme baskısı ile renkler oluşturulabilir. Ben bu çalışmayı vektörele dönüştürmenin yollarını arıyorum.
Ama çalışmada bir birine yakın 5 pantone var. O yüzden çıkamadım işin içinden. Sitedeki Prof Grafiker arkadaşlarda fikir verirlerse sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
ersu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersu

Grafiker / Aksaray

Alt 22-12-2010 #4
bir elinize pantone kataloğunu bir elinize bu çalışmayı alıp renkleri bulmayı deneyin. tabi renkler üst üste basılmadıysa bu işe yarar.
Bu mesajdan alıntı yap

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 22-12-2010 #5
renkleri pantone kataloğundan tespit ettik ama seninde dediğin gibi hem 5 pantone renk kullanılmış hemde bunların biri hariç dördü de bir biri üzerine kısmen geliyor. Ancak 3 pantone hiç bir zaman üst üste gelmiyor. Bu işte renk uydurma bir şekilde baskı esnasında da yapılabilir. Asıl sorunumuz baskı öncesi çalışmada. Yani renkler o kadar bir birine yakın o kadar karmaşık bir şekilde bir birine geçmiş ki çözmek çok zor. ha bu arada bir şey daha ekleyeyim. Üründeki pantone rengin birisi sadece tram olarak basılmış ve asıl işi o karıştırıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?