boyutlandırmada yardım

Corel Draw - boyutlandırmada yardım Sponsorlu Bağlantılar elimde binlerce elipsden oluşan bir çizim var. ben bu elipslerin hepsini tek seferde büyütmek yada küçültmek istiyorum. elipsleri örneğin %111 büyütmem gerek tümünü seçip büyütür isem çizimide büyütüyor. ...

boyutlandırmada yardım
neorob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neorob

Desinatör / İstanbul

boyutlandırmada yardım

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

elimde binlerce elipsden oluşan bir çizim var. ben bu elipslerin hepsini tek seferde büyütmek yada küçültmek istiyorum. elipsleri örneğin %111 büyütmem gerek tümünü seçip büyütür isem çizimide büyütüyor. çizim büyümeycek tüm nesneler aynı yerinde kalacak ama boyutları %111 büyüyecek yani elips i seçip 111 yazdığımda yaptığı işlemi tümüne tek tek uygulamış gibi işlem yapacak. % ile yapmak zor ise ebatda verebilirim. mesela 2mm genişliğinde olan tüm nesneleri 3mm yap demek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşinize yarayacak bir makro yazmıştım. Forum kuralları açısından açıklamaların olduğu sayfanın linkini veremiyorum. Makronun adı CT Çoklu Ölçülendirme 1.3. Kısa bir aramayla bulabilirsiniz.

Kullanımı:
Ölçüleri eşitlenecek nesnelerin tamamını seçtikten sonra Genişlik ve Yüksekli değerlerini girerek Ölçülendir butonuna tıklayın.
Seçilen nesnelerin her birinin ölçüleri girilen ölçülere getirilir. Nesneler için referans noktası seçerek sabit kalmasını istediğiniz noktayı belirleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
neorob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 21-02-2009 #3
dediğin kelimelerde kayıt bulamadım. daha yetmedi senin yazdığın tüm mesajları arattım onlara baktım genede bulamadım. tembel demiyesin diyede 2 kere taradım genede bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-02-2009 #4
dediğin kelimelerde kayıt bulamadım. daha yetmedi senin yazdığın tüm mesajları arattım onlara baktım genede bulamadım. tembel demiyesin diyede 2 kere taradım genede bulamadım
Aramayı bir de google da yapamayı deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2009 #5
o kadar uğraşmana gerek yok hepsi aynı boyda ise elipslerin kontür ver istediğin oranda olsun bitsin ama değişik boylarda ise sanırım tek tek yapıcaksın
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?