Broşür tasarım destek

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Broşür tasarım destek ...

Broşür tasarım destek
stormeagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stormeagle

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Broşür tasarım destek

Alt 10-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Günaydın, şuanki durumumu sizlere anlatmam mümkün değil arkadaslar. Henüz acemi bir kullanıcı olmama rağmen benden broşür tasarımı istendi. Özel ilköğretim okulu için.

Tasarm A4 yatay kağıdın yanlardan 7.5cm ölçü alınarak öne doğru kıvrılmış kapalı bir tasarım istendi. Broşürün kapağı açıldığında görünecek olan içerik hazır gibi.

Ancak dış tarafını yapamadım. Çünkü kıvrım yerleri olduğu için öne doğru getirildiğinde ortada kesim yerinde birleşecek. Bunun içinde yazıları ters falan hazırlamam lazım.

Yardımcı olabilecek varmı :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Günaydın, şuanki durumumu sizlere anlatmam mümkün değil arkadaslar. Henüz acemi bir kullanıcı olmama rağmen benden broşür tasarımı istendi. Özel ilköğretim okulu için.

Tasarm A4 yatay kağıdın yanlardan 7.5cm ölçü alınarak öne doğru kıvrılmış kapalı bir tasarım istendi. Broşürün kapağı açıldığında görünecek olan içerik hazır gibi.

Ancak dış tarafını yapamadım. Çünkü kıvrım yerleri olduğu için öne doğru getirildiğinde ortada kesim yerinde birleşecek. Bunun içinde yazıları ters falan hazırlamam lazım.

Yardımcı olabilecek varmı :sadsmile:
olayı tam olarak anlayamadım yazıları ters yazma olayını falan ? daha açık anlatırsan Broşür tasarım destek
Bu mesajdan alıntı yap

stormeagle

Alt 10-05-2011 #3
Olay şu ki; ay sonu bu gidişle işten atılmam :S Bilgi işlem bölümünde c++ ve microsoft sql server için işe girdim. Benden broşür tasarımı isteniyor. PS, corel gibi programlar bilgisayarıma hiç girmedi. Şimdi ise profesyonellik isteyen broşür tasarım ile ugrasmak zorunda kaldım.

Taslağı şu şekilde düşünelim

Tependen çizgi ile belirtilmiş yerler kıvrım yerleri. Bu kıvrımlardan öne doğru kapatılarak, kapaklı bir broşür isteniyor. Bu iç kısımı az çok tasarladım. Fakat yan kesimler öne doğru kapatıldığında, broşürün ön kısmını dizayn edemiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-05-2011 #4
Örnek olarak şu broşüre bakabilirsin. Seni yaptığın içe katlamalı olacak sanırım. Bu broşür akordiyon. Sayfaları denk getirmek için eline bir a4 sayfa al ve ve 6 parça numaralandır. Ben hep öyle yapıyorum
Broşür tasarım destekBroşür tasarım destek
Bu mesajdan alıntı yap
no_cause isimli Üye şimdilik offline konumundadır

no_cause

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2011 #5
anladığım kadarıyla kısaca anlatayım, broşürün arkası için ayrı bir a4 ölçüsü çiz ve dediğin gibi sağ ve sol kenarlardan yine 7,5 cm lik bir alan ayrı bu alanın içine istenilen yazıyı yaz. katlandığında önde görülecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

stormeagle

Alt 10-05-2011 #6
Fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim. Oto tamircisinden, prefabrik ev yapmasını istiyorlar. Benim alanım çok başka. 4 gündür izlemediğim eğitim cd si kalmadı. Bişeyde cıkaramadım doğru düzgün. Herkese saygım vardır ama hep derdim üniversitede, biz 21 saat ders alıyoruz bişey öğrenemiyoruz. Tasarımcılar 8 saat eğitim alıyorlar programı öğreniyorlar ne var iki tools kullancaksınız diye. Hakatten kolay iş değilmiş. Artık cebimden para vererek tasarlattırıcam bu gidişle. Çare kalmadı. Eğitim cd lerinden baktığım kadarıyla tasarladığım broşürümsü görüntüleri sunarsam kovulmam garantileşir.
Broşür tasarım destekBroşür tasarım destekBroşür tasarım destek
Bu mesajdan alıntı yap

no_cause

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2011 #7
ayrıca şunu da belirteyim yazıları ters hazırlamam gerek demişsin, sakın öyle bir hata yapma Broşür tasarım destek yazılar düz olması gerek, merak etme katlandığında da düz görünecek.
Bu mesajdan alıntı yap

no_cause

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2011 #8
Broşür tasarım destek ne kadar çok sıkıntıya düşmüşsün ama görünüşe göre ortaya harika bir çalışma çıkmış Broşür tasarım destekBroşür tasarım destek yürekten tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap

stormeagle

Alt 10-05-2011 #9
Tamam, uygun bir ücrete beni şu dertten kurtaracak biri yok mu =)
Bu mesajdan alıntı yap
sema1981 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sema1981

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-05-2011 #10
Tebrik ediyorum bilmeyen biri için çok başarılı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları