Broşür Tasarlarken

Illustrator - Broşür Tasarlarken Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Ben bir trifold tasarımı yapıyorum. İllüstratorda bir şablon hazırladım. Tasarımı yaptıktan sonra katlanan kısımları (baskıya gönderdiğimde) belirtmem gerekiyor mu? Bazı ambalaj tasarımlarında katlanan kısımların kesik kesik çizgilerle ...

Broşür Tasarlarken
roratio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

roratio

Grafiker / İstanbul

Broşür Tasarlarken

Alt 15-09-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Ben bir trifold tasarımı yapıyorum. İllüstratorda bir şablon hazırladım. Tasarımı yaptıktan sonra katlanan kısımları (baskıya gönderdiğimde) belirtmem gerekiyor mu? Bazı ambalaj tasarımlarında katlanan kısımların kesik kesik çizgilerle belirtildiğini gördüm.Aynı durum broşürde de geçerli mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evet beleritmeniz gerekiyor. iç kısımda kalacak yerler dışlardan 2 mm gibi küçük olması lazım yoksa bombe yapar. dış kısımın kırım yeri iç kısıma koyulurken horizontal alın kayma yapar oturmaz işiniz. kırım krosları kesim krosları gibi düz çizgi değil kesik kesik çizgili olur.
Bu mesajdan alıntı yap

roratio

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2014 #3
''Dış kısımın kırım yeri iç kısıma koyulurken horizontal alın kayma yapar oturmaz işiniz.'' Bunu anlamadım?

a4 bir çalışmaya taşma payı vereceğim photoshopta bunun için çalışma bittikten sonra canvas size'a değer olarak ne girmeliyim? (21 cm x 29,7 cm) gerçek boyut.
Bu mesajdan alıntı yap
serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2014 #4
yani dış kısmın tasarımını yaparken belirttiğin kırım çizgilerini horizontal seçeneğiyle iç kısma uyarlayın. boyut taşma olarak da canvas'a 21,6 x 30,3 girmen yeterli olacaktır. otomatik olarak sağ sol üst ve alta 3 mm taşma vermiş olacaksın.
Bu mesajdan alıntı yap

roratio

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2014 #5
Çok teşekkürler bilgi için 3 mm taşma payı vereceğim. ''Yalnız kırım çizgilerini horizontal seçeneğiyle iç kısma uyarlayın'' dediniz o kısmı anlayamadım görsel olarak birşey yükleyebilir misiniz? Ancak o zaman anlayacağım heraldeBroşür Tasarlarken
Bu mesajdan alıntı yap