bröşürde kırım yerleri

Photoshop - bröşürde kırım yerleri ...

bröşürde kırım yerleri
fitnat ersoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fitnat ersoy

Eğitimci / Malatya

bröşürde kırım yerleri

Alt 29-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar cs de broşür hazırlıyorum fakat kırım yerleri deneme çıktısında denk gelmedi bunu en basit şekilde nasıl ayarlayabilirim çok acil özellikle çok kırımlı buroşürde!! cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerbröşürde kırım yerlerieace1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 30-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayın fitnat ersoy Photoshop Bir Resim Editör Porgramıdır. Brosur hazırlarken resimlere effekt verme kesme biçme işleri ve gelişmiş bin birtürlü özelliği vardır. genelde broşürün diğer kalan teknik kısımlarını yapabilmeniz için bir vektörel program kullanmak zorundasınız. Illustrator, FreeHand, CorelDraw gibi. derslerimizi inceledikçe daha rahat yapacağınıza eminim.
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
volkarzma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkarzma

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2008 #3
bence corelde yap dostum
Bu mesajdan alıntı yap
valentino isimli Üye şimdilik offline konumundadır

valentino(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2008 #4
Arkadaşım öncelikle broşürün ebadı nedir ? ne şekilde kırılacaktır bu soruları cevaplaman gerek.
Diyelimki A4 2 kırımlı yani 2 kez katlamalı bir el broşürü yapıcaksın
297 mm kısmını 3e bölersin.. Böylece 3 eşit parça çıkarmış olmakla birlikte 2 kırımı elde edersin.Bu da demektir ki ilk cetvelin 99 mm de ikince kırım cetvelin de 198 de olmalıdır. ayrıca kırımı ayarlamak ölçüleri teknik anlamda düzenlemek için illakide vektörelde yapman gerekmez buna katılmıyorum. tabiki vektörelde olması daha ii olur o başka..
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2008 #5
ebatlarını gir sağdan ve soldan guide özelliğini kullan... çalışmanı ona göre icerden calısırsın.. örnk: 21 x 29.7 çalışman icin 21.6x 30.3 lük belge aç kenarlara 3 cm kesim payı ver kırım kısmı icinde sadece guide e göre ayarlama yaparsın. Yapamadığın bir yer varsa yine yardımcı oluruz.kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bröşürde, fito, kırım, yerleri