brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar elimde binlece brüsh var bunları C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Presets\Brushes yolu ile yüklüyorum ama bilgisayar ve program çok kasılıyor ne yapabilirim bunun için...

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 10-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar elimde binlece brüsh var bunları C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Presets\Brushes yolu ile yüklüyorum ama bilgisayar ve program çok kasılıyor ne yapabilirim bunun için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 12-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopa nekadar çok eklenti yüklersen (brush,action,gradient vs...) bilgisayarın da o kadar yavaşlayacaktır.Bu sorunu ram ve işlemcisi iyi olan bir bilgisayarda çok az hissedersin.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 12-07-2009 #3
bende eklemek istiyorum... o kadar brush eklemeyi ne gereyi var? nasıl olsa her gün olan brushları kullanmayacaksınız... bunun için masaüstü ya da başka bir yere yeni bir klasor açıp tüm brushları oraya attın... lazım olduğu zaman Load brush'i yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 12-07-2009 #4
ama görmeden yapamıyorum yani illaki görmem lazım brüsher görmek için bir program var şimdilik onunla idare ediyorum ama farklı yollar arıyorum bulamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25-07-2009 #5
haklısın görmen lazım da böyle arşivler indirmek yerine kendin seçe seçe indir adlarını koy üzerlerine sonra lazım oalnı al başka çaresi yok diğer türlü dediğin gibi çok kasılıyo ben mesela açıyorum 10 dk sonra geliyo brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 25-07-2009 #6
haklısın görmen lazım da böyle arşivler indirmek yerine kendin seçe seçe indir adlarını koy üzerlerine sonra lazım oalnı al başka çaresi yok diğer türlü dediğin gibi çok kasılıyo ben mesela açıyorum 10 dk sonra geliyo brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?
valla bende öyle bir eklenti var ki senin ki yine iyi açılıyormuş 10 dakikada benimki baen açılmadığıda oluyo brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-07-2009 #7
Benden sana bir tavsiye bu yöntem bizzat kendimde uyguluyorum.İndirdiğin her görseli görüntülemek için program arayışına gideceğine bu görselleri indirirken önizleme resimlerinide dosyanın RAR arşivine entegre et.Bu şekilde dosyalarını toplarsan bir brushı yükleyeceğin zaman hemen önizleme resimini aç.Uygunsa brush dosyasına çift tıklayarak Photoshop a yükleyebilirsin.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 25-07-2009 #8
Peki o kadar arşivim ne olacak brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-07-2009 #9
Onlara bir şey yapamam eğer programları varsa onu kullan şahsen ben bilmiyorum ama sanırsam bir tek brush görüntüleme programları var.Diğerleri için şimdideb başlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 25-07-2009 #10
valla dediğin gibi yapcam sil baştan başlayacağım brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ? ama elimdekilerde duracak tabi onlara dokunmadan yeni bir arşiv oluşturucam hemde önizlemeli brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?brush eklentilerim photoshop'u neden yavaşlatıyor ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları