Brush Renkleri ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Brush Renkleri ? ...

Brush Renkleri ?
Bartholomeww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bartholomeww(30)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Brush Renkleri ?

Alt 01-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar brush yapıştırıyorum resime, fakat rengi hemen seçili renge dönüyor, üzerinde tonlar hemen kayboluyor, haliylen renklerle oynayamıyorum. Nasıl düzeltebilirm bunu.

İlk başta, bu brushun tonları vardı, istediğim gibi renk seçip değiştirebiliyordum. daha sonra nereyi karıştırdıysam artık, brush u seçtiğimde tek ton da çıkıyor, rengini değiştirmek istediğimde tüm brushn rengi değişiyor.

Brush Renkleri ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 05-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sadece siyah ve beyaz yada bu iki rengin birleşiminde oluşan gri tonda renkler den başka renk seçemiyosan bitmap olarak çalışıyosundur rbg yada cmyk a çevirmen gerekir
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 08-05-2010 #3
brushu uygulamadan önce foregrounddan brush rengini seçmen gerek...Farklı brush için bile olsa her brushta rengi değiştirmen gerek Brush Renkleri ? sanırım sen şöyle yapıyorsun mesela güvercin brushun var rengini sarı renk seçtin, daha sonra sepet brushunu seçtin, sepet brushunu önce den bir işlevde kullanmıştın rengini siyah yapmıştın...Tekrar sepet brushunu kullandığında renk sarı çıkıyor neden siyah çıkmıyor ... Bunu demek istiyorsun sanırım !
Yanlış mı eğer öyleyse her brushu seçerken hangi renkte boyamak istiyorsan o rengi seçmelisin önceki renkler sabit kalmaz brushlarda !!!
Bu mesajdan alıntı yap