brushes hakkında sorular

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - brushes hakkında sorular ...

brushes hakkında sorular
vane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vane

Öğrenci (Diğer) / Bolu

brushes hakkında sorular

Alt 24-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar

arkadaşlar ben ps'da acemi sayılırım.size iki tane web art grafik göstersem bunların bana nasıl yapıldığını anlatır mısınız? hangi brushes yada filter kullanıldığını anlayamadım.

1.si
brushes hakkında sorular
2.si
brushes hakkında sorular

bide web artlar konusunda çok sıkıntı çekiyorum. elinde bu konuyla ilgili döküman olan arkadaşlar paylaşıranız çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vane

Öğrenci (Diğer) / Bolu

Alt 24-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kimse yardım etmyecek mi
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-06-2011 #3
Resimlerden ne olduğu tam anlaşılmıyor ama üstteki resim için kağıt deseni gibi bir şey görüyorum bu tür şekiller için hazır style dosyalarından faydalanabilirsin kendi dosyayını oluşturmak için Layer Style menüsünden Pattern Overlay ile istediğin deseni eklersin, Gradient Overlay ile renk geçişi uygular (Birbirine yakın renklerle) ve ışık çarpma etkisini yakalayabilirsin, Color Overlay ile istediğin renklerde olmasını sağlayabilirsin. Alttaki resimde de aynı yöntemleri uyguladıktan sonra layerin bir kopyasını alır boyunu düşürür ve Color Overlay rengini değiştirirsin. Bu şekilde bir fırça oluşturup tüm resmi Brush Tool ile boyamak hem yorucu hem de gereksiz bir işlem ki bu sebeple resimlerin Brush Tool "brushes" ile bir alakası yok ...
Bu mesajdan alıntı yap

vane

Öğrenci (Diğer) / Bolu

Alt 25-06-2011 #4
teşekkürler ZxxxE çok yardımı oldu.
Bu mesajdan alıntı yap