Brushlar Boyanır mı ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Brushlar Boyanır mı ? ...

Brushlar Boyanır mı ?
wallter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wallter

Bilg. Teknikeri / Bolu

Brushlar Boyanır mı ?

Alt 12-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığımız brusları renklendirmek istiyorum ama beceremedim Brushlar Boyanır mı ?) yardım edebilir misiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop belgenizi renkli olarak açtığınızdan emin olmalısınız. (Image / Mode) RGB/CMYK.. (Açtıktan sonra da değiştirebilirsiniz)

Eğer Grayscale olarak açtıysanız, (Brush) fırçalarınızı boyayamazsanız.. Brushlar Boyanır mı ?)
Bu mesajdan alıntı yap

wallter

Bilg. Teknikeri / Bolu

Alt 12-02-2010 #3
Photoshop belgenizi renkli olarak açtığınızdan emin olmalısınız. (Image / Mode) RGB/CMYK.. (Açtıktan sonra da değiştirebilirsiniz)

Eğer Grayscale olarak açtıysanız, (Brush) fırçalarınızı boyayamazsanız.. Brushlar Boyanır mı ?)
rgb olarak açıyorum ama tek renk boyuyo... ya da ben anlata madım mesela simspson brushu şapkasını farklı renk kazağını farklı renk boyayabilirmiyim
...
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-02-2010 #4
mesela simspson brushu şapkasını farklı renk kazağını farklı renk boyayabilirmiyim
...
Bahsettiğiniz simpson brush'ı tek parça ise tamamını aynı renge boyar. Bu durumda "göz kararı" şapka, kazak, vs... ayrı ayrı seçme aracı yardımıyla seçilerek istenilen renk uygulanabilir. Birkaç efekt ile de renkler arası geçiş yapılabilir.
Ama şapka brush'ı ayrı, kazak brush'ı ayrı ise; her brush için farklı renk seçilerek zaten bu işlem yapılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

wallter

Bilg. Teknikeri / Bolu

Alt 12-02-2010 #5
işte o ayrı ayrı seçme aracı ile ne şekilde boyama yapılıo anlatırmısın mesela boyamadan mı seçioruz o renkleri ya da fırçayı sürdükten sonra mı boyuyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-02-2010 #6
işte o ayrı ayrı seçme aracı ile ne şekilde boyama yapılıo anlatırmısın mesela boyamadan mı seçioruz o renkleri ya da fırçayı sürdükten sonra mı boyuyoruz...

Öncelikle rengi belirliyorsun. Daha sonra seçmek istediğin yeri seçme aracı ile seçiyorsun. Fırça yardımıyla da belirlediğin renge boyuyorsun.
Seçtiğin alanı (örneğin şapkayı) fırça yardımıyla boyamakla uğraşmayıp, alt+silme tuşuna birlikte bastığında direkt olarak içine belirlediğin rengi dolgu yapıyorsun.

Rastgele bir alan seç ve alt+silme tuşu uygula, tam olarak anlayacaksın diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

wallter

Bilg. Teknikeri / Bolu

Alt 12-02-2010 #7
neyse teşekkür ederim....
Bu mesajdan alıntı yap