bu arkaplan nasıl yapılır

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bu arkaplan nasıl yapılır ...

dekale isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dekale

Hiç Biri / Çanakkale

Dosya23

Alt 29-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadas ben ali sizlere bisey danısmak istiyorum bılen bu ıslerle ugrasan arkadaslar varsa yardımlarını beklıorum resimde arka plan nasıl yapılır acaba bu turde cok calısma var arastırdım ama bulamadım gercekten cok isime yarıcak bılen arkadaslardan yardımlarını beklıorum

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadas ben ali sizlere bisey danısmak istiyorum bılen bu ıslerle ugrasan arkadaslar varsa yardımlarını beklıorum resimde arka plan nasıl yapılır acaba bu turde cok calısma var arastırdım ama bulamadım gercekten cok isime yarıcak bılen arkadaslardan yardımlarını beklıorum
photoshop bilgine kalmış kardeşim. fotoshop iyi biliyorsan arkadaki resimleri tek tek alıp renklerini oturtursun arkada gördüğün şekillerde çizgilerde brush'dır. brush yardımıylada şekilleri oluşturabilirsin. internetten örn : brush wallpaper diye arama yaparsanda birşeyler bulabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 29-12-2012 #3
O tür bir arkaplan yapmak için bir çok resim kullanılır, dikkat ettiysen eğer, en arkada beton bir duvar, onun üstüne kağıt, onun üstünde tel örgü resmi falan var. Bunları değişik Blending Mode'larla ve farklı opaklık (opacity) değerleriyle oynayarak oluşturuyorsun. diğer resimler de (araba, tramvay, binalar vs) aynı şekilde, onların tek farkı "Hue Saturation" değerleriyle oynanmış olması.

İnternette "Swirl Brushes" "Grunge Brushes" "Splatter Brushes" gibi terimleri aratırsan çok şey bulabilirsin. Ayrıca "how to make a grunge wallpaper" diye aratırsan aynen bunun gibi tasarımların nasıl yapıldığını anlatan videolar bulabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap