bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız

Photoshop - bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız Sponsorlu Bağlantılar bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız hangi efektler kullanış olabilir.:rofl:...

server7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

server7

Grafiker / Bursa

Alt 04-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

hangi efektler kullanış olabilir.:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tht_mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tht_mehmet

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 04-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla nasıl yapılmış bilmem ama vistaya benziyor biraz bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-06-2009 #3

hangi efektler kullanış olabilir.:rofl:
valla nasıl yapılmış bilmem ama vistaya benziyor biraz bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız
evet zaten böyle wallpaper'e vista adı veriyorlar...

bunu çizmek için hayal gücünüzü kullanın... ilk önce gradient olarak renk veriliyor, daha sonra ister gradient üzerine blending options değiştirip üzerine dağanık bir halde gradient çekin, ya da serbest bir obje çizin, blending options stoke verip birkaç kopya alın blending mode değiştirin....filterler kullanın, zigzar, twist mesela...

açıkçası filtreler karıştırarak enteresan ve değiik wallpaper yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2009 #4
bunu yapan adam
aynısını sıfırdan dan tekrar yapamaz
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-06-2009 #5
bunu yapan adam
eğer yetenek ve bilgi varsa aynısı kesinlikle yapar... ama yaptıktan sonra neden aynısı yapacak?
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2009 #6
bunu yapan adam
Evet bencede bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız
tıpki bir ressamın çizdiği bir resmin aynısını birdaha yapamayacağı gibi yada attığımız imzaların hiç bir zaman birbirinin aynısı olamayacağı gibi...
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2009 #7
eğer yetenek ve bilgi varsa aynısı kesinlikle yapar... ama yaptıktan sonra neden aynısı yapacak?
yeteneği olan bir kişi bunu wallpaper olarak dağıtıp değerini düşürmez

tabiki yaptıklarının aynısını yapmayacak...
anlatmak istediğim; bunu istesede yapamaz,
aynı etkileri, aynı renkleri, aynı konumu, istediği kadar yetenekli olsun, tuturamaz
Bu mesajdan alıntı yap
invincible isimli Üye şimdilik offline konumundadır

invincible(29)

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-06-2009 #8
Türkiyede çalışma mantığı göz kararı efektler ve göz kararı çizgiler ancak yurtdışındaki çalışma sistemi gözlemlediğim kadarıyla tamamen sayısal altyapıya dayanıyor.
Eğer çalışmaya başlarken tüm işlemlerini sayısal olarak yaparsan aynı tasarımı 1 kerede yapabilirsin 10 kerede.
(Çizdiğin çigileri ruler tool kullanarak çizer , graidentları ve verdiğin efektlerin açılarını , yoğunluklarını göz kararı değil de sayısal değer olarak girersen neden olmasın ,tekrar yapabilmek gayet kolay olur, işi standardına oturtmuş oluyorsun sonuçta. )
Örnek olarak photoshop tutoriallerini gösterebiliriz. 1 kişi yapıyor ve nasıl yapıldığını anlatıyor , sonra o talimatlara uyan herkes yapabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 05-06-2009 #9
Adobe Photoshop Tutorials - Rainbows, Glows and Light Effects | Tutorials | Smashing Magazine

burada istediğin tarzda birçok çalışma var. incelemkte yarar var.
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-06-2009 #10
yeteneği olan bir kişi bunu wallpaper olarak dağıtıp değerini düşürmez

tabiki yaptıklarının aynısını yapmayacak...
anlatmak istediğim; bunu istesede yapamaz,
aynı etkileri, aynı renkleri, aynı konumu, istediği kadar yetenekli olsun, tuturamaz
Türkiyede çalışma mantığı göz kararı efektler ve göz kararı çizgiler ancak yurtdışındaki çalışma sistemi gözlemlediğim kadarıyla tamamen sayısal altyapıya dayanıyor.
Eğer çalışmaya başlarken tüm işlemlerini sayısal olarak yaparsan aynı tasarımı 1 kerede yapabilirsin 10 kerede.
(Çizdiğin çigileri ruler tool kullanarak çizer , graidentları ve verdiğin efektlerin açılarını , yoğunluklarını göz kararı değil de sayısal değer olarak girersen neden olmasın ,tekrar yapabilmek gayet kolay olur, işi standardına oturtmuş oluyorsun sonuçta. )
Örnek olarak photoshop tutoriallerini gösterebiliriz. 1 kişi yapıyor ve nasıl yapıldığını anlatıyor , sonra o talimatlara uyan herkes yapabiliyor.
cevabı bu aslında... kendimden sadece bir şey eklemek istiyorum...
grafik işi yaptığımız zaman hazır clipart kullanmak söz konusu değil, ama kullandığımız hazır clipart grafikerlik denmez, operatorluk denir.. ama bukonuda biz o kadar fazla suçlu değiliz, müşterimiz acil bir şekilde işi isteği problemi... her neyse bu konu çok kez açılıştı gereken çözüm ve cevaplar verilmiştı....

Yurtdışı ve Turkiye pek farkı yok, kişilik kişiliktır... anca tembelik söz konusu, temblellik ve dikatsızlık... çok kez duyudum karşılaştım : aa ben çalışma yaptım çok uğraştım, pc kapandı çalışma gittı diye bir problem... üzüntü, göz yaşı vs vs vs.. emek verdği diye üzüntü değil, çalışma bir daha yapamam diye üzülüyorlar.. aslında çok yanlış eğer sen bu çalışma yaptın, hangi reng, çizgilere nasıl bir kalınlık verdın hatırlıyorsun (halbuki bilmek mecbursun) aynı çalışma 100, 1000 kez da yapabilirsin, çünkü göz hafizası söz konusu...

ben mesela kendi için bile çizim yaptığım zaman 5 saat değil 1 ay bile verdiğim emek çizimler var pc kapandığı zaman çalışma normal olacak gidiyor... pc tekrar açınca aynısı (belki daha iyisini) yapıyorum... grafiker olmak çok sabırlı bir iştır, ilk bakıştan basit olabilir, ama çok zor bir meslektır... herkes tasarımcı olamaz

Adobe Photoshop Tutorials - Rainbows, Glows and Light Effects | Tutorials | Smashing Magazine

burada istediğin tarzda birçok çalışma var. incelemkte yarar var.
kaynak için teşekkür ederim, fakat bizim forumda aynı dersler var, ingilizce bilmeyen arkadaşlar için türkçe dile çevirilmiş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları