Bu bir isyan..

Graficafe - Bu bir isyan.. ...

Bu bir isyan..
prograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prograf

Webmaster / Ankara

Bu bir isyan..

Alt 25-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bu nedir ya herkez bir webtasarımcı herkez bir grafiker işi bilende bilmeyende bu alan içerisinde.
Herkes birbirinin hakkını yiyor.Ben Anakra'da oturuyorum.Firmaları gezip internet siteleri yoksa yapmaya çalışıyorum çoğunun var eyvallah yapcak bişe yok ama firmaların sitelerine bi giriyorum paintte tasarlanmış websiteleri.

İnanamıyorum bu duruma çoğu firma sahibini webtasarımcıyım diye kandırmış paintte site tasarlayıp firmaya satmış kişiler yüzünden ekmeğimizden oluyoruz.Keşke bu duruma bir çare olsa...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çaresi var müşteriye ugun fiyat söyleyin olsun bitsin. Sizin küçümsediğiniz bir çok siteyi 75-100 tl arasına yaptıranlar var siz site fiyatına 1500 tl derseniz bu da normal bence hiç şaşırmıyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

prograf

Webmaster / Ankara

Alt 25-09-2012 #3
demek istedğim o zaten işi bilmiyen sadece <body> yazıp işi bitirip paintte tasarım yapılan siteler var,analtmaya çalıştığım bu siteleri işi bilenlerin yapması bu işten ekmek kazanmayı hakedenlerin yapması.
Bu mesajdan alıntı yap
YaLquzaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YaLquzaq(37)

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 25-09-2012 #4
Arkadaşlar bu nedir ya herkez bir webtasarımcı herkez bir grafiker işi bilende bilmeyende bu alan içerisinde.
Herkes birbirinin hakkını yiyor.Ben Anakra'da oturuyorum.Firmaları gezip internet siteleri yoksa yapmaya çalışıyorum çoğunun var eyvallah yapcak bişe yok ama firmaların sitelerine bi giriyorum paintte tasarlanmış websiteleri.

İnanamıyorum bu duruma çoğu firma sahibini webtasarımcıyım diye kandırmış paintte site tasarlayıp firmaya satmış kişiler yüzünden ekmeğimizden oluyoruz.Keşke bu duruma bir çare olsa...
Bu isin caresi denetim getirmekle cozulur ancak. Danimarkada webtasarim isi yapan herkes denetimden gecer. Bu is ancak bu sekilde cozulur. Sizin bizim dememizle olacak is degil maalesef. Adamlar hazir script kullanip webmasterim diyo bu memlekette...

Çaresi var müşteriye ugun fiyat söyleyin olsun bitsin. Sizin küçümsediğiniz bir çok siteyi 75-100 tl arasına yaptıranlar var siz site fiyatına 1500 tl derseniz bu da normal bence hiç şaşırmıyorum ...
Hocam isin icinde EMEK denen bir sey var. Sifirdan portal kodluyosun mesela bir ayin veriyosun belki daha fazlasini. Vakir nakittir dedigine mi yanarsin 100 lira fiyat bictiginde gozlerine mi yanarsin beynine mi yanarsin...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-09-2012 #5
demek istedğim o zaten işi bilmiyen sadece <body> yazıp işi bitirip paintte tasarım yapılan siteler var,analtmaya çalıştığım bu siteleri işi bilenlerin yapması bu işten ekmek kazanmayı hakedenlerin yapması.
Olaya o açıdan bakarsak kesinlikle haklısınız. Yanlış anlaşıldı özür ...
Hocam isin icinde EMEK denen bir sey var. Sifirdan portal kodluyosun mesela bir ayin veriyosun belki daha fazlasini. Vakir nakittir dedigine mi yanarsin 100 lira fiyat bictiginde gozlerine mi yanarsin beynine mi yanarsin...
Emek elbette var ama ne kadar? Sorun urada zaten hazır site şablonları üzerinde yazıları değiştirerek site yapılabiliyor. Yapılamaz diyorsanız araştırma yapın 20 dk. da siteniz hazır reklamlarıyla karşılaşırsınız ...
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-09-2012 #6

• Grafikerler.Net Platformun kuruluş amaçlarından biride budur arkadaşım...
  • Müşterileri profesyonel seviyede bilinçlendirmek ve yönlendirmek,
  • Sektör içi rekabette seviye düşürmeyi değil nasıl profesyonel seviye ye yükseltilebiliri göstermek ve uygulamak,
  • "Her seyi biliyorum" demeyi değil , Daha çok ve daha iyi nasıl öğrenebilirim düşüncesini oluşturmak
  • Hazırı alıp tembellikten uzak tutarak kendine özgün tasarımları yaratabilme düşüncesini yer ettirmek .. vb .. tüm bilinçlendirme , öğrenme ve öğretme çabasındadır...

isyan değil şuan ki bilinçsiz tüketimin genel reel sonucudur. Arz ve talep uyumu yanlış noktada olsa bile arz ve talebi doğru yöne yönlendirme çabasında olmalıyız.
Bu mesajdan alıntı yap

prograf

Webmaster / Ankara

Alt 25-09-2012 #7
hazır şablonlarda kullanılabilir ama lisansını vs. satın alarak çalarak değil.
4 gün önce bir firmaya girdim adam yakınıyor ben su güne kadar 3 webtasarımcı değiştirdim diyor,biri geldi banner ekledi,biri geldi sağa sola kayan resim ekledi,diğeri geldi 100 tl aldı bir ay oldu sitem hala aynı diyor,ben bu adama ne desemde aklı hep kendini kandıranlarda.
Zor bu meslek zor...
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-09-2012 #8
  • Grafikerler.Net Platformun kuruluş amaçlarından biride budur arkadaşım...
  • Müşterileri profesyonel seviyede bilinçlendirmek ve yönlendirmek,
  • Sektör içi rekabette seviye düşürmeyi değil nasıl profesyonel seviye ye yükseltilebiliri göstermek ve uygulamak,
  • "Her seyi biliyorum" demeyi değil , Daha çok ve daha iyi nasıl öğrenebilirim düşüncesini oluşturmak
  • Hazırı alıp tembellikten uzak tutarak kendine özgün tasarımları yaratabilme düşüncesini yer ettirmek .. vb .. tüm bilinçlendirme , öğrenme ve öğretme çabasındadır...

isyan değil şuan ki bilinçsiz tüketimin genel reel sonucudur. Arz ve talep uyumu yanlış noktada olsa bile arz ve talebi doğru yöne yönlendirme çabasında olmalıyız.
Güzel hoş diyorsun da müşteri, parayı verdim düdüğü de çalarım hesabında..
Her şey benim istediğim çerçevede olacak kural mural tanımam diyor. Dolayısıyla böyle bir zihniyeti bilinçledirmek de hakikaten alt yapı istiyor.
Sonuç olarak eğitim kurumlarında bu konuya da yer verilmeli diye düşünüyorum.

Yoksa bizim ülkemizde hangi kurum denetimini olması gerektiği gibi yapıyor ki bu sektörde yapılsın?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 25-09-2012 #9
Güzel hoş diyorsun da müşteri, parayı verdim düdüğü de çalarım hesabında..
Her şey benim istediğim çerçevede olacak kural mural tanımam diyor. Dolayısıyla böyle bir zihniyeti bilinçledirmek de hakikaten alt yapı istiyor.
Sonuç olarak eğitim kurumlarında bu konuya da yer verilmeli diye düşünüyorum.

Yoksa bizim ülkemizde hangi kurum denetimini olması gerektiği gibi yapıyor ki bu sektörde yapılsın?
Eğitim kurumu demişken, benim stajerlerin okulundan fiyat teklifi istemişlerdi. Ben de öğrencilerinizin katkısı olsun, tüm tasarımı ve tüm uygulamaları onlar yapar ise teslim süresi 1 ay fiyatı da öğrencileriniz yaptığı için 800 TL dedim.

Müdür akşam üstü telefon açtı. ''eminim iyi işler çıkartıyorsunuz, fiyatınız için teşekkür ederim fakat verdiğiniz fiyat çok yüksek'' dedi. Konuştuk, konuştuk..Ağzından aldıkları fiyatı cımbızla çektim. 9.99 TL. Bu bir isyan..

Meslek lisesi ve grafik eğitmeni bu müdürümüz de dahil olmak üzere milletçe ki ortalama olarak %98.9 gibi bir kısım... işin ucuzundayız. Geri dönüşü yok.

Geriye kalan oran ise işini bile firmalar sadece..
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-09-2012 #10
Eğitim kurumu demişken, benim stajerlerin okulundan fiyat teklifi istemişlerdi. Ben de öğrencilerinizin katkısı olsun, tüm tasarımı ve tüm uygulamaları onlar yapar ise teslim süresi 1 ay fiyatı da öğrencileriniz yaptığı için 800 TL dedim.

Müdür akşam üstü telefon açtı. ''eminim iyi işler çıkartıyorsunuz, fiyatınız için teşekkür ederim fakat verdiğiniz fiyat çok yüksek'' dedi. Konuştuk, konuştuk..Ağzından aldıkları fiyatı cımbızla çektim. 9.99 TL. Bu bir isyan..

Meslek lisesi ve grafik eğitmeni bu müdürümüz de dahil olmak üzere milletçe ki ortalama olarak %98.9 gibi bir kısım... işin ucuzundayız. Geri dönüşü yok.

Geriye kalan oran ise işini bile firmalar sadece..
Biz buna halk dilinde çingenelik diyoruz..
Açıkçası bunun tedavisi olduğunu düşünmüyorum..
Bu sektörde ekmek kazanan meslek sahibi her birey savaşını vermek zorunda..
Şuan için tek çare bu sanıyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları