Bu çalışma sizce vectörelmi yoksa ps demi yapılmış?

İllüstrasyon Çalışmaları - Bu çalışma sizce vectörelmi yoksa ps demi yapılmış? ...

Hypnoss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 14-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi kağit tabak üzerine baskı yapılan bu çalışmalar sizce vectörelmi yoksa pixelmi? Çünkü bazı tonlama,ışık ve gölge yerleri illustratorde değilde photoshopta tabletle falan yapılmıştır gibi geldi??

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 14-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vektörel olmaması için hiçbir engel yok
ışık, renk ve gölge gibi durumlarda vektörleri daha baskın uygulamak içim mesh işlemi uygulanır. Bu görsellerde de mesh uygulanmış.
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2011 #3
vektörel olmaması için hiçbir engel yok
ışık, renk ve gölge gibi durumlarda vektörleri daha baskın uygulamak içim mesh işlemi uygulanır. Bu görsellerde de mesh uygulanmış.
hımm mesh tool u yeni keşfediyorum sayende..evet tonlamayı direk veriyor zaten Bu çalışma sizce vectörelmi yoksa ps demi yapılmış?

peki ya okadar kıvrık ve bi anda kesilen çizgiler..minnie nin tokasında olanlar gibi?
Bu mesajdan alıntı yap
taylan74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taylan74(43)

Ressam / Ankara

Alt 14-08-2011 #4
Kontürler illustrator CS5 deki art strokes larla atılmış. Ben de o uçları kullanıyorum.
Degradeler de illustrator gibi görünüyor. İllustrator 'de çok detaylı degradeler atılabiliyor. Tablet her programda kullanılan bir araçtır. Corel, freehand, painter, illustrator...Sadece photoshop da tabletle çizim yapılmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2011 #5
Kontürler illustrator CS5 deki art strokes larla atılmış. Ben de o uçları kullanıyorum.
Degradeler de illustrator gibi görünüyor. İllustrator 'de çok detaylı degradeler atılabiliyor. Tablet her programda kullanılan bir araçtır. Corel, freehand, painter, illustrator...Sadece photoshop da tabletle çizim yapılmıyor.
teşekkürler taylan bilgiler için..evet tablet aldım ps de bikaçkere kullandım ancak ai. de hiç denemedim henüz..

sanırım vectörel çizimler üzerine biraz daha kaynak araştırmam gerekecek..
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 15-08-2011 #6
örneğin corel de şeklin üzerinden tek çizgi olarak geçerseniz
ardından o çizgi seçili iken ctlr+shift+q işlemini yapın o zaman çizgi şekle dönüşür ve istediğiniz kısmı çekere sivriltir/yumuşatırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap