Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ? ...

OzZ_DesigN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OzZ_DesigN

Grafiker / Antalya

Alt 02-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar resmin tam ortasında çapraz çizgi var sanırım ölçü çizgisiydi onun nasıl çıkarıldığını söylermisinizi kafayı yedim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AlmilaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlmilaS

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çizginin herhangi bir yerinde üzerine tıkladığında aktif olur, delete edip silebilirsin. umarım doğru yönlendirdim, resim küçük, seçtiğim kadar fikir verebiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #3
arkadaş o çizgiyi kaybetmiş sanırım tekrar nasıl çıkarabilirim diye soruyor yanlış anlamadıysam Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ? ?
Bu mesajdan alıntı yap
AlmilaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlmilaS

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #4
o halde hokuusss pokusss Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ?)
Grafishop doğru anladıysa, sol kenardaki ya üstteki cetvel görüntülerinden mouse ile tıklayıp ekranın ortasına sürükleyerek çizgi çıkartıyoruz. Çıkmamakta direniyorsa View mönüsündeki "Guidelines" aktif olmayabilir. tıklayarak yanında tik atılmasını sağlayın sonra tekrar deneyin. Hatta aktif olduktan sonra aslında görünmeyen ama daha önce çıkartılmış bir çok guideline da meydana çıkabilir, gereksizleri silebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #5
evet açık değilsede wiewden rulers yazana tıkla üstte ve solda rakamların çıktıgı alanlara tıklayarak çizgiler çekebilirsin.
çizgilerin üstünede bir kez tıklayarak yön verebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

OzZ_DesigN

Grafiker / Antalya

Alt 02-07-2012 #6
o halde hokuusss pokusss Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ?)
Grafishop doğru anladıysa, sol kenardaki ya üstteki cetvel görüntülerinden mouse ile tıklayıp ekranın ortasına sürükleyerek çizgi çıkartıyoruz. Çıkmamakta direniyorsa View mönüsündeki "Guidelines" aktif olmayabilir. tıklayarak yanında tik atılmasını sağlayın sonra tekrar deneyin. Hatta aktif olduktan sonra aslında görünmeyen ama daha önce çıkartılmış bir çok guideline da meydana çıkabilir, gereksizleri silebilirsin.
Bahsettiğim bu çizgi mouse ile hareket ediyor. Hizalama çizgisinden bahsetmiyorum Bu çizgi nasıl çıkartılıyor ?
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-07-2012 #7
Dynamic Guides'i açın.
Bu mesajdan alıntı yap

OzZ_DesigN

Grafiker / Antalya

Alt 03-07-2012 #8
Dynamic Guides'i açın.