Bu çizgileri kolayca nasıl çizerim.

Freehand - Bu çizgileri kolayca nasıl çizerim. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar freehand'de bir reklam yapıyorum. İlan sahibi böyle çizgiler istedi. Bunu freehand'de kolayca çizme imkanım varmı? Tek tek çiziyorum birbiriyle arasındaki mesafeyi esnekliği tam oturtamıyorum. Acaba aynı sayıda ...

Çok Asi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar freehand'de bir reklam yapıyorum. İlan sahibi böyle çizgiler istedi. Bunu freehand'de kolayca çizme imkanım varmı?

Tek tek çiziyorum birbiriyle arasındaki mesafeyi esnekliği tam oturtamıyorum. Acaba aynı sayıda dizilmiş eşit mesafedeki düz çizgileri bu şekilde bükemem mi?

Yada bunu hangi programla yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir çizgiyi çizdikten sonra bitmesini istedigin yere aynı çizgiyi kopyala, modify-->combine-->blend (ctrl+shift+b) uygula. Tabi öncesinde açıyı da iyi ayarlaman gerekiyor ikisi arasında. Blend uyguladıgında araya otomatik sayıda çizgi koyacak. sanırım 25'ti. Bunu azaltmak yada çoğaltmak istersen de, araç kutunda properties-->object' de 'steps' kutusuna deger girebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 22-07-2009 #3
Bir çizgiyi çizdikten sonra bitmesini istedigin yere aynı çizgiyi kopyala, modify-->combine-->blend (ctrl+shift+b) uygula. Tabi öncesinde açıyı da iyi ayarlaman gerekiyor ikisi arasında. Blend uyguladıgında araya otomatik sayıda çizgi koyacak. sanırım 25'ti. Bunu azaltmak yada çoğaltmak istersen de, araç kutunda properties-->object' de 'steps' kutusuna deger girebilirsin.

aynen ... çok iyi anlatmışsınız..

lakin bu yukardaki numune çalışmayı gözüm bir yerden ısırıyor..
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #4

Tam demek istediğimi anlatmadım ben. Şimdi yukarıdaki gibi bu eşit aralıkta dizilmiş çizgileri yukarıdaki gibi eğmen istiyorum. İşte sorunum burada. Bunu nasıl yapabilirim? Eğer başka bir programda yapılırsa onuda söylerseniz onu kurayım orada yapayım.
Bu mesajdan alıntı yap
racoon_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

racoon_tr(41)

Grafiker / Eskişehir

Alt 22-07-2009 #5
çizgileri eğik çizerseniz sonuç yukarıdaki gibi olacaktır düz çizgi çizmeyin X gibi deneyin
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #6
Tam demek istediğimi anlatmadım ben. Şimdi yukarıdaki gibi bu eşit aralıkta dizilmiş çizgileri yukarıdaki gibi eğmen istiyorum. İşte sorunum burada. Bunu nasıl yapabilirim? Eğer başka bir programda yapılırsa onuda söylerseniz onu kurayım orada yapayım.
Tam olarak ne istediğinizi anlatmışsınız, arkadaşlar da uygun cevap vermişler zaten... Yapmanız gereken ilk ve son çizgiyi çizip ikisini seçip blend efekti uygulamak, step değerini de aradaki çizgi sayısı kadar belirtmek... Bağlantıdaki 8. mesajı okuyunuz....

freehand dersler - basitçe yapılacak figürler-objeler-efektler
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2009 #7
Hmm pardon ben bunun böyle yaptığını bilmiyordum sadece düz çizgileri böyle çoğaltıyor sanıyordum. Kusura bakmayın. Teşekkürler şimdi oldu.
Bu mesajdan alıntı yap