bu dekupe indesig'de nasıl yapılır, yardım

InDesign - bu dekupe indesig'de nasıl yapılır, yardım Sponsorlu Bağlantılar http://imageshack.us/f/856/indesigndekupeproblem.jpg/ arkadaşlar; resimde görülen dekupeli çalışmayı gazete ve dergi hazırlarken INDESIGN çalışma sayfasında nasıl gerçekleştirebilirim....

edirneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edirneli

Matbaacı / Manisa

Alt 14-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://imageshack.us/f/856/indesigndekupeproblem.jpg/
arkadaşlar; resimde görülen dekupeli çalışmayı gazete ve dergi hazırlarken INDESIGN çalışma sayfasında nasıl gerçekleştirebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

leonidas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leonidas

Grafiker / İstanbul

Alt 15-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesignı bilmem ama ps de yapıp tiff kaydedip transparan import edip halledebilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 19-08-2011 #3
decupe yi ps ile yapıp psd olarak indesign e alabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
recognize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

recognize

Webmaster / İstanbul

Alt 22-08-2011 #4
cmyk'ya dönüştürmeyi unutma
Bu mesajdan alıntı yap
majestecan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

majestecan

Grafiker / Malatya

Alt 02-01-2012 #5
bu dekube değil arkadaşım resme wrap özelliği verildiğinden metin ötelemiş sadece
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-01-2012 #6
bu dekupe photshopta yapılmış. Fitbolcu dekup edilmiş ancak kopyası alınarak ve layerli olarak daha sonra indesingnde resim 2 sefer çağrılmış. 2 ci kez çağrıldığımda altta ki layerin gözü kapatılmış ve ilk çağrılan resim üstten ve yanlaran daraltılıp üstteki resime ittirme verilmiş..Bu kadar basit..
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 03-01-2012 #7
hayır arkadaşım yapılır. yukardaki gibi photoshopla falan da olur da ben sana indesignda nasıl olacağını anlatiim hangisiyle yapacağına sen karar ver. önce al pen toolu, gözükmesini istediğin alanı çiz resmin üzerinden. kapalı bi şekil oldu. sonra resmi seç, ctrl+x yada edit>cut ile kes, sonra çizdiğin şekli seç alt+ctrl+v ile yada edit>paste into ile resmi şeklin içine yapıştır. al sana dekupe.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 03-01-2012 #8
indesign ile hassas dekupe yapmazsınız. Ancak kontrast ve çözünürlük değerleri yüksek, fotorafları CMD+Shıft+K ile Cliping yaparak kullanabilirsiniz. Beyaz zeminlerde çok seri bir çözümdür. Yüklediğiniz fotoğraf, PS de dekupe edilmiş aynı resmin, Dekupe olarak ID ye alınması ve üst üste bindirilerek, istenilen şekle göre kadrajlanması ile oluşmuştur ki bu gazetecilikte Quark Xpress kullanılmaya başlandığından bu güne uygulanan çok seri ve başarılı bir yöntemdir... ID de dekupe yapmanıza yarayacak araç elbette vardır. Ancak ID nin büyütme oranı PS den az olduğu için ve Pent tool'u PS ye göre çok basit olduğu için hassas işlerinize cevap vermeyecektir. Hiç uğraşmayın. Ülkemizde ve dünyadaki gazetecilerin yaptığı gibi, üstüste bindirip kadrajlayın....

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 03-01-2012 #9
tabiiki canım, yani photoshopun varlık nedeniyle indesignın varlık nedeni, amacı farklı. tabiiki sonuç asla photoshop gibi olmaz. ama dekupe olurmu olur. nasıl oluruydu benim yazdığım. o yüzden dedim hangisini yapacağına sen karar verirsin diye. + adobe ürünlerinin uyumu, entegrasyonu oldukça iyi. dolayısıyla her programı amacına göre kullanmak çok daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap