bu flashdaki bug nasıl çözülür??

Flash - bu flashdaki bug nasıl çözülür?? ...

soryy1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soryy1

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 03-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

swf http://www.webplusdergi.com/ali/calisma.swf
fla http://www.webplusdergi.com/ali/calisma.fla

üzerine gelip giderken bugta kalıyor buton

swf ve fla da 2 kartal var 1.cisi üzerinde başka buton var ona yazdım kodları o çalışmadı 2. kartalda direk kartala yazdım kodları ama dedigim gibi gidip gelirken biranda sürekli tekrarlayan bir buga giriyor bu nasıl halledilir ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cikskarizma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cikskarizma

Webmaster / İstanbul

Alt 03-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalışmanı şöyle editle , kartalın normal halini bi mc içine al içine girip ilk frame şu kodları yaz ...

import mx.transitions.Tween;
import mx.transitions.easing.*;
this.onRollOver=function(){
new Tween(this,"_xscale",Bounce.easeOut,this._xscale,1 50,1,true);
new Tween(this,"_yscale",Bounce.easeOut,this._yscale,1 50,1,true);
}
this.onRollOut=function(){
new Tween(this,"_xscale",Bounce.easeOut,this._xscale,1 00,1,true);
new Tween(this,"_yscale",Bounce.easeOut,this._yscale,1 00,1,true);
}
Bu mesajdan alıntı yap
cikskarizma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cikskarizma

Webmaster / İstanbul

Alt 03-01-2009 #3
mesaj gönderiminden kaynaklanan bi problem nedeniyle orada belirtiğim bazı sayıların araları açık gitmiş sen o gereksiz boşlukları silersin ok...
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 03-01-2009 #4
Senin fla dosyasını inceledim içerisinde aslında tam bir action yok bu sebeble action kodlarını yazmayacağım çünkü bunu yapmak için resmin bi kaç karesini almak yerine sadece bir büyük bide küçük halini koyup as ile
zomi_mc.swapDepths(szint.getNextHighestDepth());me thodu ile bu işlemi çok rahatlıkla yaptırabilirsin ama bu yöntemde şu şekilde
zomi_mc.alphaTo(0, 5.000000E-001, "easeOutQuad", 0); kordinatta belirtmelisin neyse bu as olayını fla dosyanda göremediğim için çok detaylı yazmayacağım ama senin gördüğüm kadarıyla işi frame le çözüyorsun ve senin fla dosyan bozuk benim flash klasörümde exe olarak windows.net debug yapmamı istiyor . Arkadaş yeni fla dosyasında yani tamamen sıfırdan frame lerin adını türkçe karakter kullanmadan yeniden yaparsan senin yaptığın flash türünde fla dosyan bozuk olmadığı müddetçe bug tekrarı yada takılması yaşamazsın.

Tekrar sıfırdan yap bug takılması yaşamayacaksın
Bu mesajdan alıntı yap

soryy1

Alt 04-01-2009 #5
Senin fla dosyasını inceledim içerisinde aslında tam bir action yok bu sebeble action kodlarını yazmayacağım çünkü bunu yapmak için resmin bi kaç karesini almak yerine sadece bir büyük bide küçük halini koyup as ile
zomi_mc.swapDepths(szint.getNextHighestDepth());me thodu ile bu işlemi çok rahatlıkla yaptırabilirsin ama bu yöntemde şu şekilde
zomi_mc.alphaTo(0, 5.000000E-001, "easeOutQuad", 0); kordinatta belirtmelisin neyse bu as olayını fla dosyanda göremediğim için çok detaylı yazmayacağım ama senin gördüğüm kadarıyla işi frame le çözüyorsun ve senin fla dosyan bozuk benim flash klasörümde exe olarak windows.net debug yapmamı istiyor . Arkadaş yeni fla dosyasında yani tamamen sıfırdan frame lerin adını türkçe karakter kullanmadan yeniden yaparsan senin yaptığın flash türünde fla dosyan bozuk olmadığı müddetçe bug tekrarı yada takılması yaşamazsın.

Tekrar sıfırdan yap bug takılması yaşamayacaksın
action script bilgim 0 oldugu için(geturl gotoandplay vb. bunları bilirim sadece)
işi framelerle çözdüm ki actiopn bilmeyen için tek çözümde budur işi 0dan Türkçe harf kullanmadan yapıp tekrar bilgilendiririm cevabınız için teşekür ederim :smile:
Bu mesajdan alıntı yap

soryy1

Alt 05-01-2009 #6
0dan yaptım biraz daha iyi oldu ama geturl komuttu çalışmıyor
yardım ederseniz sevinirim :sweating:

SWF: Untitled Document
FLA: http://webplusdergi.com/ali/1.fla

+ nasıl olmuş butonlar
+ mantık olarak hatalı bir yer varsa her türlü eleştriye açıgım kendimi geliştirmek istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 06-01-2009 #7
Sen mantık olarak yanlış yapıyosun butonlar bi kere movie klip formatında o yüzden get url komutları çalışmaz bunları üstündeyken f8 e basarak buton olarak işaretle ondan sonra geturl yap o zaman çalışır ayrıca burda bug olayın çözülmüş
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bug, cozulur, flashdaki, nasil