Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz ...

ekremdavut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ekremdavut

Yrd. Grafiker / Gaziantep

ünlem

Alt 06-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar bu işe başlayalım 1,5 ay oldu biraz photoshop biliyorum sadece kendi çapımda yaptıgım tasarımlarım var coreldraw illustrator filan pek bilmiyorum açıkca korkum var biraz ögrenemem diye :sweating:
önerileriniz nelerdir nerden başlamalıyım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agas82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agas82

Grafiker / Muğla

Alt 06-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalıştığıun yerde çizm yapanları izle.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 06-06-2012 #3
Öncelikle korkunu yenmen lazım. Şunu kafandan çıkartma ki herkes annesinin karnında öğrenmiyor. Öğrenenlerden neyim eksik diyerek kendine telkinde bulun.

- Bol bol gözlem yapmalısın yürürken, koşarken yemek yerken vs vs. Logolar afişler broşürler nasıl yapılmış.
- Gözlem yaparken de renklere, tipolara, fontlara, terleşimlere çok dikkat etmelisin.
- Temel tasarım unsurlarını (soğuk-sıcak renkler, olmazsa olmazlar vs.) öğrenmelisin. Bunları bir arada kullanmak için bol bol pratik yapmalısın.
- Sonra grafik sektöründe oluşan unsurlar logo, afiş, billboard, katalog vb. nasıl kullanılır kullanım alanları nelerdir. Nelere dikkat edilir?
- Matbaa aşamalarını bilmelisin ki (rgb, cmyk, pantone nedir? kaçar mm. taşma payı verilmelidir vb.)
- Programlara gelince öğrenmek istedikten sonra her şekilde öğrenirsin. İzleyerek videolardan takip ederek kurs alarak.

Başarılar Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz
Bu mesajdan alıntı yap
kurthan84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurthan84

Hiç Biri / Bursa

Alt 06-06-2012 #4
Öncelikle korkunu yenmen lazım. Şunu kafandan çıkartma ki herkes annesinin karnında öğrenmiyor. Öğrenenlerden neyim eksik diyerek kendine telkinde bulun.

- Bol bol gözlem yapmalısın yürürken, koşarken yemek yerken vs vs. Logolar afişler broşürler nasıl yapılmış.
- Gözlem yaparken de renklere, tipolara, fontlara, terleşimlere çok dikkat etmelisin.
- Temel tasarım unsurlarını (soğuk-sıcak renkler, olmazsa olmazlar vs.) öğrenmelisin. Bunları bir arada kullanmak için bol bol pratik yapmalısın.
- Sonra grafik sektöründe oluşan unsurlar logo, afiş, billboard, katalog vb. nasıl kullanılır kullanım alanları nelerdir. Nelere dikkat edilir?
- Matbaa aşamalarını bilmelisin ki (rgb, cmyk, pantone nedir? kaçar mm. taşma payı verilmelidir vb.)
- Programlara gelince öğrenmek istedikten sonra her şekilde öğrenirsin. İzleyerek videolardan takip ederek kurs alarak.

Başarılar Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz
Arkadaşımız tafsiyelerini muhakak dinle önemli noktaları açıkça belirtmiş... irm.art arkadasımıza teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sihir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sihir

Grafiker / Kayseri

Alt 06-06-2012 #5
hiç girme bu işe çok kalabalığız zaten Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz Bu İşe Yeni Başladım Önerileriniz
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-06-2012 #6
Bu işe giriş var çıkış yok. Tamam ben oldum bitti yok. Her gün yeni birşeyler yeni programlar yeni düzenlemeler çoook çalışmak lazım. Çalışırım dersen sorun yok sitede ve internette yeteri kadar örek var ...
Bu mesajdan alıntı yap
Yontucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yontucu(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-06-2012 #7
Gir bi matbaaya para almadan 1 sene sürün.

1- Sana olayın en başında söyleyebileceğim şey "PEN TOOL"dur. Nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanırsın, neler yapabilirsin. Bu aleti yalayıp yutman lazım.

2- Kağıt taşımayla başla. ( Bir süre sonra hangi kağıt ne kağıdı gözün kapalı ellesen bile anlar hale gelirsin )

3- Grafikerlerin yanına çek bir sandalye soru sormadan saatlerce izle ( soru sorma diyorum bunun nedenini grafiker olursan -inşallah- anlarsın )

Dilersen dahada yazabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
laserion81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laserion81

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Alt 12-06-2012 #8
hiç bulaşma derim
Bu mesajdan alıntı yap
toolss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

toolss

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 21-06-2012 #9
2 yıl okudum ünide hala kendimi bu alanda eksik hissediyorum. Temel olarak bazı bilgileri aldım ama zamanla herşey öğrenilir. Sende yapa yapa öğrenirsin
Bu mesajdan alıntı yap