bu kadar fontu nasıl kullanıyorsunuz?

Fontlar - bu kadar fontu nasıl kullanıyorsunuz? ...

shnbrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 21-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,
kendi çapımda grafik tasarm ile uğraşıyorum. size sormak istediğim şey belki çok saçma gelebilir ama yine de sanışmak istedim. elimde çok fazla türkçe font var. bu fontları windows altındaki fonts klasörüne kopyalıyordum fakat şimdi elimddeki font sayısı çok fazla. bu kadar fontu o klasöre yüklesem windows kullanımında sorun olur mu? 2-3 bin tane fontu yüklemek sanırım doğru değil. diğer taraftan yapacağım çalışmada hangi fontun daha güzel duracağını görmek isteyince ne yapmak lazım?

bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 3 bin tane fontu windows < fonts klasörüne kopyalamak sorun çıkarır. Fontun çokluğu işletim sisteminin yavaşlama nedenlerinden biridir.
Böyle durumlarda
Suitcase ATM gibi font programları edinip bu font programları aracılığı ile fontları sisteme tanıtıp işiniz bittiğinde ise bu fontları deaktif edebilirsiniz..
Böylece daha seri bir çalışma yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 21-07-2010 #3
2 3 bin tane fontu windows < fonts klasörüne kopyalamak sorun çıkarır. Fontun çokluğu işletim sisteminin yavaşlama nedenlerinden biridir.
Böyle durumlarda
Suitcase ATM gibi font programları edinip bu font programları aracılığı ile fontları sisteme tanıtıp işiniz bittiğinde ise bu fontları deaktif edebilirsiniz..
çok teşekkür ediyorum. şimdi dediğiniz programı araştırıyorum. bu sorunu halledebilirsem çok sevineceğim.

ilginize teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2010 #4
Rica ederim..
Bu mesajdan alıntı yap

shnbrs

Eğitimci / Balıkesir

Alt 22-07-2010 #5
Böyle durumlarda
merhaba dediğiniz programın üretici sitesinden demosunu indirdim. fontları dediğiniz gibi kullanıyorum fakat ir sıkıntım var. font dosyasını açtığımda türkçe karakterler çıkıyo ama bu bu program sayesinde active yaptığım fontu illustratorda görüyorum fakat türkçe karakterler çıkmıyo. programda bi şeyler mi yapmam gerekiyo. menülere baktım ama bulamadım. normalde türkçe karakterler var fakat suitcase fusion da çıkmıyo.

bilginiz var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2010 #6
merhaba dediğiniz programın üretici sitesinden demosunu indirdim. fontları dediğiniz gibi kullanıyorum fakat ir sıkıntım var. font dosyasını açtığımda türkçe karakterler çıkıyo ama bu bu program sayesinde active yaptığım fontu illustratorda görüyorum fakat türkçe karakterler çıkmıyo. programda bi şeyler mi yapmam gerekiyo. menülere baktım ama bulamadım. normalde türkçe karakterler var fakat suitcase fusion da çıkmıyo.

bilginiz var mı acaba?
Türkçe font adı altında veya türkçe karakter görünüpte programda çıkmama sorunu fonttan da kaynaklanabilir..
Tüm fontlarda bunu yapıyorsa programın demosu olduğundandır..
Bu mesajdan alıntı yap
bahattin_ckr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahattin_ckr

Ressam / Balıkesir

Alt 28-07-2010 #7
Bilgisayarında Corel Draw yüklüyse Bitstream Font Navigator kullanabilirsin. Fontları yönetmek çok pratik.
Bu mesajdan alıntı yap
racoon_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

racoon_tr(41)

Grafiker / Eskişehir

Alt 28-07-2010 #8
ben Xfonter kullanııyorum süper (bence)
Bu mesajdan alıntı yap