bu kadar olur!! yaptığım logoya kktc'de rastladım!

Logo Tasarımları - bu kadar olur!! yaptığım logoya kktc'de rastladım! Sponsorlu Bağlantılar biliyorum; burası "çalıntı ihbar şikayet noktası" değil.. ama çığlığımı bir yerlerden duyurmak istedim.. yaşadığım olayın bir benzeri, belki de her 3 grafikerden birinin başına gelmiştir; ama okuyunca büyük ...

amonyumnitrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amonyumnitrat

Grafiker / İstanbul

Alt 05-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

biliyorum; burası "çalıntı ihbar şikayet noktası" değil..
ama çığlığımı bir yerlerden duyurmak istedim..
yaşadığım olayın bir benzeri, belki de her 3 grafikerden birinin başına gelmiştir; ama okuyunca büyük bir çoğunluğun "bu kadar olur!" diyeceğinden kuşkum yok!
haftasonu kktc'deydim..
girne-magosa arasında otobüs ile giderken, (her zaman yaptığım üzere) tabelaları, tabelalar üzerindeki amblem ve logoları kesiyordum..
derken, bir ara gözüm, bir apartmanın 3'üncü katının balkonundaki dikdörtgen şeklinde tabelaya takıldı: "KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Birliği 2009"..
beyaz zemin üzerine siyahla yazılmış bu yazının hemen sol başında, büyükçe bir de logo vardı..
aman tanrım!!! bu logo, benim küçükçekmece belediyesi için tasarladığım, ve daha sonra bu sitede de paylaştığım (linki aşağıda) logoydu! başka hiçbir ortamda paylaşıma açmadığım bu logoyu, sitede gören bir "omurgasız", utanmadan sahiplenmiş ve taa kktc'de bir derneğe "itelemişti..."
evet, belki de o "omurgasız" şu an bu satırları okuyor..
eğer öyleyse (ve azıcık din-iman işlerinden haberdarsa) şunu bilsin ki; HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!!
ve bu olayın, bir eve girip ziynet eşyası çalmaktan hiçbir farkının olmadığını bir kez daha hatırlatıyorum!!
daha ne demeli, inanın bilmiyorum.......

saygılarımla..

not: işte bu sitede yayımlanan o logonun linki (söz konusu logo, ilk logodur):

küçükçekmece belediyesi için yaptığım logolar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

GraFFiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GraFFiker

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 12-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk logo harbiden de güzeldi bu kadar olur!! yaptığım logoya kktc'de rastladım!
Bu mesajdan alıntı yap
hasantürkten isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasantürkten

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 12-04-2010 #3
arkadasım bahsedılen bu ılk logoysa walla bence onda kalsın konusmaya degmez gıbı gelıyor.
ama en son ve yapraklı logolar daha sekıl bence ellerıne saglık
Bu mesajdan alıntı yap
cexenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cexenes

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-04-2010 #4
Tasarımcılar hırsızdır bu sivri dilim başıma iş açıcak ama gerçek bu malesef ve internet ortamında herhangi bir yere bir çalışma koyuyorsanız çalışmanın tasdikli belgesi cebinizde olsun ki açıcağınız davalardan hiç olmazsa para kazanın veya da her neyse huzursuz etmek mi dersiniz hak aramamk mı orasını bilemem.
İşin mesleki ahlak kısmı ayrı, hergün yüzlerce logo yapılıyor 3 kuruşa aldığı para insana yetmeyince ne yapıyor çaba sarfetmeden yapıyor hele ki maaş ile çalışan adam iş şartlarından da memnun değilse napar en güzeli açar bakar çalar uğraşmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2010 #5
biliyorum; burası "çalıntı ihbar şikayet noktası" değil..
ama çığlığımı bir yerlerden duyurmak istedim..
yaşadığım olayın bir benzeri, belki de her 3 grafikerden birinin başına gelmiştir; ama okuyunca büyük bir çoğunluğun "bu kadar olur!" diyeceğinden kuşkum yok!
haftasonu kktc'deydim..
girne-magosa arasında otobüs ile giderken, (her zaman yaptığım üzere) tabelaları, tabelalar üzerindeki amblem ve logoları kesiyordum..
derken, bir ara gözüm, bir apartmanın 3'üncü katının balkonundaki dikdörtgen şeklinde tabelaya takıldı: "KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Birliği 2009"..
beyaz zemin üzerine siyahla yazılmış bu yazının hemen sol başında, büyükçe bir de logo vardı..
aman tanrım!!! bu logo, benim küçükçekmece belediyesi için tasarladığım, ve daha sonra bu sitede de paylaştığım (linki aşağıda) logoydu! başka hiçbir ortamda paylaşıma açmadığım bu logoyu, sitede gören bir "omurgasız", utanmadan sahiplenmiş ve taa kktc'de bir derneğe "itelemişti..."
eğer öyleyse (ve azıcık din-iman işlerinden haberdarsa) şunu bilsin ki; HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!!
ve bu olayın, bir eve girip ziynet eşyası çalmaktan hiçbir farkının olmadığını bir kez daha hatırlatıyorum!!
daha ne demeli, inanın bilmiyorum.......

saygılarımla..

not: işte bu sitede yayımlanan o logonun linki (söz konusu logo, ilk logodur):

küçükçekmece belediyesi için yaptığım logolar..

Valla aynı olaylar benimde başıma geldi ama ne denilebilirki bazen benimde sinirlendiğimde patrona aklıma gelmiyo değil ama sonra bunun kendime kötülük olduğunu düşünüp vaz geçiyorum esinlenebilirsin ama birebir aynısı büyük terbiyesizlik geçmiş olsun
Bu mesajdan alıntı yap
Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-04-2010 #6
Geçmiş olsun. Kötü bi durum ama çalıntılar asıllarını yüceltir.
Bunu düşünüp iyi bir tasarımcı olduğunuza inanın -bence-.
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2010 #7
geçmiş olsun üzüldüm adınıza. fakat burda sitenin bir suçu yok çirkin insan her yerde var. bnu göze alarak koymalısınız ya da patentini alarak yayınlamalısınız. mağdur olabilirsiniz ama siteyi ve kullanıcıları zan altında bırakmak ne kadar doğru bilmiyorum. gerçekten üzüldüm.
Bu mesajdan alıntı yap
amonyumnitrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amonyumnitrat

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2010 #8
tüm yorumlara gönülden teşekkürler..
aynı hassasiyeti paylaşıyor olmak bile bazen güç veriyor..
(not: hukukun boşlukları arasında kaybolmaya hiç niyetim olmadığı için ben de peşini bıraktım olayın..)
Bu mesajdan alıntı yap
arsban isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arsban

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2010 #9
güzel değil be kardeş bu kadar olur!! yaptığım logoya kktc'de rastladım! sadakan olsun boşver.. çalanlar utansın.
Bu mesajdan alıntı yap