Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ! Sitede freelance çalışan arayan bir iş ilanına mail yazmıştım.Normal şartlarda işverenle aramda geçen diyalogları üçüncü bir şahısla paylaşmaya sıcak bakmayan ve bu konuda oldukça hassas davranan ...

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar !

Sitede freelance çalışan arayan bir iş ilanına mail yazmıştım.Normal şartlarda işverenle aramda geçen diyalogları üçüncü bir şahısla paylaşmaya sıcak bakmayan ve bu konuda oldukça hassas davranan biriyim.

Ancak yapmış olduğum iş müracaatı için gelen cevap e-mailini görünce inanın şaşkına döndüm.

Tekrar cevap yazdım ;
Bu fiyatları doğru yazdınız değil mi? Herhangi bir yanlışlık yok.Yani yanlış anlamadım değil mi?

Gelen cevap ;
Yanlış anlamadınız.

Belki çoğunuza inandırıcı gelmeyeceği için e-mail sayfasının imajını alıp buraya yükledim.

Pes diyorum artık pes.Bu bir fiyat teklifi değil resmen alay etmektir.

Hoş haketmiyor değiliz.Biz iş kapmak amacıyla olabildiğince fıyat kırarak emeğimizi yerlerde süründürdükçe bunlar başımıza gelecektir.

Altı çizili olan yeri iyi okuyun lütfen !

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

_MRW_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_MRW_(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şaka mı bu inanmıyorum..
Etrafımızda 20 liraya broşür 10 liraya kartvizit tasarlayan kişiler olduğu müddetçe bu tip insanlar eksilmeyecek giderek fazlalaşıcaktır hiç şüpheniz olmasın..
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 09-01-2010 #3
Bu piyasayı bu duruma düşürenler utansın diyorum. Yapılabilecek birşey yok ve böyle devam edecek durumlar sadece bizim işimiz için değil her iş sektöründe bu yaklaşım var.

Allah devletimize bir zeval vermesin işsizlik gün geçtikte artıyor ve insanlar mecmuren çin gibi ucuza çalışmak zorunda kalıyor bu hükümet başımızda oldukçada bu böyle sürecek gibi geliyor umarım herşey istediğimiz gibi olur.Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-01-2010 #4
20 Tl - 10 Tl teklif edilmiyor. düpedüz 1.5 tl teklif ediliyor.Böyle bir şey var mı?

İnsanda biraz Allah korkusu olmalı.Elini vicdanına koymalı yaa.

Bu piyasayı bu duruma düşürenler utansın diyorum. Yapılabilecek birşey yok ve böyle devam edecek durumlar sadece bizim işimiz için değil her iş sektöründe bu yaklaşım var.

Allah devletimize bir zeval vermesin işsizlik gün geçtikte artıyor ve insanlar mecmuren çin gibi ucuza çalışmak zorunda kalıyor bu hükümet başımızda oldukçada bu böyle sürecek gibi geliyor umarım herşey istediğimiz gibi olur.Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Bence bu konu üzerinde tartışalım.
Bu hükümet o hükümet diye konuya girersek konu amacından sapar ve siyasi bir polemiğe kayar.Haksızmıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
_MRW_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_MRW_(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2010 #5
20 Tl - 10 Tl teklif edilmiyor. düpedüz 1.5 tl teklif ediliyor.Böyle bir şey var mı?

İnsanda biraz Allah korkusu olmalı.Elini vicdanına koymalı yaa.
Bu rakamlar bile azken 1.5 tl teklif edilmesi mesleğimizle nasıl dalga geçtiklerinin ve ciddi olmadıklarının vicdan diye birşey olmadığının göstergesidir..
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-01-2010 #6
Bu rakamlar bile azken 1.5 tl teklif edilmesi mesleğimizle nasıl dalga geçtiklerinin ve ciddi olmadıklarının vicdan diye birşey olmadığının göstergesidir..
İşin acı tarafı bunu teklif eden arkadaş matbaacı Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Anlayacağınız matbaa işletiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 09-01-2010 #7
Bence bu konu üzerinde tartışalım.
Bu hükümet o hükümet diye konuya girersek konu amacından sapar ve siyasi bir polemiğe kayar.Haksızmıyım?
Haklısınız Nihat bey bu hükümet o hükümet diyede bir kavram yok hepsi aynı sonuçta ve siyaseti hiç sevmiyorum ama Türkiye'nin bu durumuna içim yanıyor ki kendimi bir nebzede ferahlatmak için yazdım belki neyse umarım herşey düzelir.
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-01-2010 #8
Haklısınız Nihat bey bu hükümet o hükümet diyede bir kavram yok hepsi aynı sonuçta ve siyaseti hiç sevmiyorum ama Türkiye'nin bu durumuna içim yanıyor ki kendimi bir nebzede ferahlatmak için yazdım belki neyse umarım herşey düzelir.
Ben de siyaseti sevmediğimden konunun o yöne kaymasından endişe ile o mesajı yazdım.Anlayışınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2010 #9
İnanmak istemiyorum hakikaten! :S Şaka gibi durum nihat abi bu mail karşısında kendini tutabildiysen ve en şiddetlisinden patlama yapmadıysan tebrik ederim...
Ama ne yapıyorsak biz kendi kendimize yapıyoruz...
Emekli olupta ek olarak tasarım bası ne "tuttursam kar nasıl olsa emekliyim gelen paranın kötüsü olmaz" deyip tasarım yapan, "öğrenciyim para lazım her fiyata yaparım harçlık olur" deyip tasarım yaparsak bu durumlara düşmek normaldir galiba...

DİYORUM Kİ NE YAPIYORSAK BİZ KENDİ KENDİMİZE YAPIYORUZ!
Bu mesajdan alıntı yap
aspirin_00 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aspirin_00

Grafiker / Trabzon

Alt 09-01-2010 #10
Arkadaşlar net uzerınden iş yapıyor olsanız bile fiyat konusu önemli değil önemli olan işe başlamadan kaporasız çalışmayın
yok 50 tl olunca hesaba yatar yok yarın yatırırz öğleden sonraya kaldı balık gitti yan yattı vsss ayaklarına kanmayınnn
kaporasız iş almayın işede başlamayın piyasa berbat zaten kaporız iş yaptıracak adam demek para vermeyecek yada tasarımı görüp başkasına 20 tl yaptıracak ustune basa basa dıyorum kaporasız iş olmaz okadar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları