Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi ...

Cevapla
Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
uysaltimsah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uysaltimsah

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 10-01-2010 #21
Sponsorlu Bağlantılar

komik bile değil bu.cinnet sebebi direk
Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

1.5 liraya böyle elimle yazar yollarım deseydiniz.Fotoğraf da ki gibi 2.el kartvizite Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi.Şaka gibi gerçekten Allah kolaylık versin bu mesleği icra eden değerli arkadaşlarımıza.
buarada bu kartvizit gerçekten çok hoşuma gitti. fazla zekice hazırlanmış yapanın eli öpülesi bir iş. söylemeden edemedim Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Standart
Alt 10-01-2010 #22
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu işin bana karşı ve sadece beni kızdırmak için planlanmış olabileceğini düşünmeniz gayet normal.Ben olsam belki ben de öyle düşünürdüm.

Aslında yazmayacaktım.Fakat bazı mesajları okuduktan sonra kendimi yazmak zorunda hissettim.
Arkadaşlar bu bana karşı yapılmış bir şaka veya kızdırmak amaçlı bir e-posta değil.
İlgili kişinin ilanı şu an sitede duruyor,maalesef bu kişi ilanını bizim siteye vermiş Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Bu mesajdan alıntı yap
kerrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerrigan

Hiç Biri / Muğla

Standart
Alt 10-01-2010 #23
İzmir Kemeraltı'nda matbaa görmüştüm. Karanlık, düzensiz, kenar mahalle internet kafesi görümünde bir yerdi. 20-30 bilgisayar her bilgisayarda birer oparatör ve arkalarında ayakta bekleyen müşteriler vardı. Burada çalışan arkadaşlara grafiker deniyor. Hazır katalogdaki resim, zeminler ile oynayarak maksimum 10 dakikada bir kartvizit çıkarıyorlar. 5 saat iş yapsalar günde 30 kartvizit çıkarırlar. Bu da 1.5 liradan 45 lira ayda 1.100 lira gibi bir para yapar. Bir sekreter bu paranın çok daha azına temizlik, fatura işleri, çay kahve ve bilgisayar oparatörlüğü yapıyor... konun kolaylığının farkında olan bilgisayar okur yazarı her sekreter bu tarz "grafiker" olmak isteyebilir... daha iyi para, daha rahat çalışma koşulları... sekreter sadece örnek. "grafiker" olmak gibi bir alternatifinin olduğunun farkında olan bir çok kişi bu yolu seçebilir.

Ben büyük şirketlere değil esnafa çalışıyorum. Rakibim 25 liraya iş yaparken ben 35 liraya iş yapabiliyordum. Müşteriye sunabildiğim tek artı ise "özel" kartvizit yapıyor olmamdı. Çoğu rakibimde kartviziti 25 liraya yapmaya başlayınca aralarından bir tanesi fiyatını 20 liraya indirdi. Ben şimdi 35 lira gibi çok komik bir fiyata iş yapamaz oldum.

1) Kimseye yasal olarak niye 20 liraya iş yapıyorsun diyemezsiniz. Teknik olarak bunu söyleyecek yasal bir zemin oluşturamazsınız. Sözel olarak konuşmanız da bir işe yaramaz.

2) Esnaf (hedef pazarım) 20 lira ile 35 lira arasındaki fiyat farkı için sunduğum "özel tasarım" argümanını umursamıyor. Ben hedef müşterilerimin bunu umursamasını sağlayamıyorum. 20 liraya kesinlikle iş yapmam, 35 lira gibi komik paraya da iş bulmam çok zorlaştı. Ben para kazanmalıyım. Adam gibi argüman ile müşterimi eğitemediğim için pazarımı daralttım ve şimdilik elimdekiler ile yetiniyorum.

İnternet Kafe görünümlü matbaada çalışanlar daha iyi paralara daha iyi koşullarda o işi yapıp hayatlarını sağlamaya çalışıyorlar, onlara hangi zeminde kızabilirsiniz?
Kâr maksimizasyonunu sağlamaya çalışan matbaalar kendilerini güncel duruma göre revize ediyorlar. katalog, oparatör ile işlerini gayet iyi yürütüyorlar. onlara hangi zeminde kızabilirsiniz?
Kendilerine iki iş arasındaki farkı algılatamadığım müşteriler daha ucuz olanı seçiyorlar. Onlara hangi zeminde kızabilirsiniz? Daha doğrusu kızsam ne farkeder... ne yapabilirsiniz?

İyi bir grafikerseniz ya bu tarz bir yerde çalışmayıp daha iyi paralarla daha paralı firmalara daha iyi işler yapacaksınız. Mecbursanız ya duruma ayak uydurup işi kabul edeceksiniz. Ya da durumun farkında olup kendini doğrularınızı dikte edecek fikriniz/planınız olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 10-01-2010 #24
ciddi bir niyeti yoktur, sadece sizi sinir etmek için yazılmıştır diye düşünüyorum
...
Bu cümle ile,


...
Türkiyede freelance çalışmak zordur ve bu gidişle berbat birşey olacak.
Türkiyede ekmek bile alınmayacak para ile freelance çalışmak yerine ingilizcenizi geliştirip yurtışına çalışın, en azından para kazandığınızı anlarsınız ...
Devamında söyledikleriniz çelişmiyor mu?
Bu mesajdan alıntı yap
xcalibur35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xcalibur35

Matbaacı / Kars

Standart
Alt 10-01-2010 #25
Merhaba;

Matbaacı olarak birde konuyu ben değerlendirmek istedim.

Konuya 3 sayfa yorum yapılmış. Bana göre hatanın kimse farkına varmıyor aslında. Şimdi ben size sorayım.

- 6.5 - 7.00 TL ye kartvizit 15 - 20 TL ye broşür basılırsa kusura bakmayın grafiker arkadaşlara daha çok komik teklifler iletilecektir.

- Sitedeki üye sayısına bakarak birde üye olmayan grafiker arkadaşları hesap edip türkiye nüfusuna böldüğümüzde nerdeyse ev başına bir grafiker düşecek hale gelmiş. Peki grafiker arkadaşlar maddi olarak çok iyi bir yerlerdemiydiki yada yaptıkları iş gerçekten çok kolay gözüktüğü içinmi bu sektör bu kadar cazip bir hale geldi. Ben bu tür bu işe yeni başlıyan grafiker arkadaşların geneline sormuşumdur " Neden grafiker olmak istiyorsun " öyle komik öyle acı cevaplar alıyorumki hayret içinde kalmamak elde bile değil.

- Organize matbaacılık adıyla yürütülen sektör, kaç mesleki gruba sekte vurdu dersiniz. Bu oluşumu matbaacılar, grafikerler, ajanslar destek verdikçe bu işten kazanan organize matbaacılarda dahil, bozuk bir piyasadan başka bir netice vermiyecektir.

- Müşteriyi kaliteye yönlendirme; Bakınız arkadaşlar piyasada bir vurgun yada nasıl anlatayım gelip geçici olaylar her zaman rastlanılan olaydır. Örneğin kartviziti çok renkli basmak yada kısmi lak, gofre, matbaacılık adına ne kadar teknik varsa hepsini bir çalışmada uygulamak o işin kalitesini artırmıyor. Çevrenize bir bakınız isterseniz Ticari serüveni başarıyla, kalite ile bağdaşan firmalar organize matbaacılık ürünlerine hangi gözle bakıyor. Onuda bırakalım bir kenara, gelişmekte olan küçük ve orta işletmeler dahi artık kendini tanıtan meteryallerde kalite arayışı içerisindedir.

Sonuç olarak; şahsi fikirlerim.

- Kalite tüm sektörlerde vaz geçilmez bir unsur olup, tüketici elbet bunun farkına varacaktır.

- Çok ilgi ve talep gören sektörlerde ayakta kalacak olan her zaman işini en iyi şekilde icra eden, kendi mesleğini yapan arkadaşlar olacaktır.

- İşini iyi bir şekilde yapan arkadaşlar için; sadece bir müddet daha sıkıntı çekeceksiniz ileride güzel ve mesleki olarak parlak günler hak edenin olacaktır.

- Bir meslek edinmek isteyen yada geleceğine iyi yön vermek isteyen arkadaşların kesinlikle yapacakları mesleği iyi araştırıp, seçtikleri mesleğin cazibesi kadar, çilesini, sıkıntılarını göz önünde bulundurarak, tercih yapmalarını büyük bir hassasiyetle rica ediyorum. Zaman çok önemli bir etkendir telafisi kesinlikle yoktur.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
gülsüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsüm

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10-01-2010 #26
benim çok var etrafımda ... millet evine para götürmek için neredeyseekstradan gelen 1 - 2 tl kar için bile yapıyorlar .. içler acısı....
Bu mesajdan alıntı yap
worm32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

worm32

Grafiker / Gaziantep

Standart
Alt 10-01-2010 #27
yuhhh yaaaaaaa bu kadarda olmazz amaaa
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 10-01-2010 #28
Bu cümle ile,


Devamında söyledikleriniz çelişmiyor mu?
sorun bumu, benim cümlelerimin çelişmemesimiBu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

her ne olursa olsun kıyamet dahi kopsada 1.5TL lik fiyat söz konusu bile olamaz, bu yüzden o maili şaka olarak nitelendirdim ben...

ancak Türkiyedeki çoğu fiyat teklifli, 1.5 tl olmasada yine idare etmeyecek seviyededir, buda ikinci cümlemin desteğidir
saygılar..Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Standart
Alt 11-01-2010 #29
Kısaca özetlersek şimdi bu grafik işi bukadar çok abartıldıki piyasada git gide kötüleştiği için şu hikaye doğdu ortaya

Hikayemiz: Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde bir aile varmış adamın oğlu olmuş ilkokulu bitirmiş ve konumuz başlamış

Baba hanımına diyormuşki hanım hanım bizim oğlan büyüdü napacaz hangi işe verelim piyasada bozuldu ben berber yanına vermeyi düşünüyordum!

Annesi demişki yok bey hiç olurmu bak hacı hüsam beye adam reklamcı paraya para demiyorlar ben çoçuğumu öyle berber yanına felan veremem.

Babası hanım haklısın adam iki gün önce kapı kapı dolaşıp kartvizit yapımmı diye dileniyo gibi görünüyordu banada
bak adam şimdi altında jeep son model yazlıkta aldılar valla hanım haklısın sen reklamcıya verelim.

Hatta dur reklamcıya vermeyelim ben tükan açım bende reklam işi yapım hanımı derki bey sen nasıl yapacaksın hanım herkez anasının karnındamı öğrendi bizde yaparız heralde demiş.

Hikayemiz böyle böyle başlamış ve ilerlemiş gitmiş ve şimdiki durumlar herkez grafiker olmaya rağbet göstermeye başlıyor.

Bilgisayarını format attrmaya bilgisayarcıya götürüyor Abi bana Photoshop'ta yüklesene kendimi photoshop yapacam sonra bir kaç internetten derslere baka baka birşeyler yapıyor al işte sana grafiker oldumu bu çoçuklar Freelance işlere bende yaparım diye atlarsa vede yukarda anasının karnındamı herkez öğrendi diyen insanlar işveren olursa bu gibi munasebetlerle her zaman karşılaşacaksınız.

Umarım herşey istediğiniz gibi olur yalnız hiçbişey istediğiniz gibi olmayacak buna eminim gitgide bir kaosa sürüklenip gidiyoruz.

Ama umudunuzu yitirmeyin elbet birgün biri çıkacak ve ortalığın altına üstüne getirip düzeltecek lakin burda anlatmaya çalıştığım siz ne kadar burda bu konuyu uzatsanızda hiçbişey değişmeyecek yine ucuza iş yapılacak yine insanların yaptığı işin değerini vermeyen insanlar olacak.

Biz Türk ulusuyuz herzaman dimdik olacağız aramızda ne kadar köstek olmaya çalışanlar olsada.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
filafi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filafi

Grafiker / Aydın

Standart
Alt 22-01-2010 #30
Başka bi şey ararken - tesadüfen gördüm ve dikkatimi çekti okudum... Bu teklifi yapan arkadaşa teklifim olacak ( geç belki ama )

Bi panel düzenlesin bizi kursa çağırsın
Nasıl fütursuz olunur - yüzsüzlükte son nokta nedir diye,,


zira en zayıf olduğumuz noktamız burası... izin versin bizde öğrenelim
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Bez afiş fiyat teklifi qwerty111 Sonuçlanan İlanlar 14 07-04-2010 22:42:45
El broşürü fiyat teklifi memduhseyman Sonuçlanan İlanlar 7 04-03-2010 18:56:04
dergi fiyat teklifi esg212 Sonuçlanan İlanlar 4 22-12-2009 16:10:01
Fiyat teklifi şablonları ted_desing Vektörel 0 02-11-2009 22:21:48
kitapçık fiyat teklifi ulas Sonuçlanan İlanlar 6 28-07-2009 23:16:28

Kapat
Şifremi Unuttum?