Bu logodaki gölgelendirme nasıl yapılıyor?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bu logodaki gölgelendirme nasıl yapılıyor? ...

utku123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

utku123

Hiç Biri / Antalya

Alt 12-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLAR MERHABA S HARFİNDEKİ GÖLGEYİ NASIL YAPIYORUZ DERS OLARAK ANLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hızlıca geçicem umarım işini görür..

Öncelikle yazımızı yazıp soldaki pen toolu seçiyoruz..

Rahat çizim yapabilmen için üst kısımdaki pen tool ayarlarından "fill" kısmını "No color" yapmalısın..

Işığı vermek istediğin bölgeyi pen tool ile çiziyoruz..

Çizimi bitirdikten sonra yine üstdeki "fill" den gradienti kısmını açıp "foreground to transparent" seçeneğini seçerek siyah olan renkleri beyaz yapıp ışığın açı ayarını yapıyoruz..

Son olarak sağdaki layer penceresinden "opacity" değerini düşürüyoruz..

Ve ışık verme işlemimizi tamamlıyoruz Bu logodaki gölgelendirme nasıl yapılıyor?

Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
sitareeroglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sitareeroglu

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2013 #3
Merhaba,
Benim yaptığım bu şekilde olduBu logodaki gölgelendirme nasıl yapılıyor? İşe 'S' harfini pen tool ile çizerek başladım.Çizdikten sonra logonun rengini color eyedropper kullarak renklendırdım.Beyaz gölgelendirmeyide üzerinden çizdim beyaz renk vererek transparency tool gölgelendirdim.Son olarak s harfine kenar cizgisi verdim aynı renklerde ve bitirdim. Kolay gelsin...

Resim görseli...
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 12-02-2013 #4
Merhaba,
Benim yaptığım bu şekilde olduBu logodaki gölgelendirme nasıl yapılıyor? İşe 'S' harfini pen tool ile çizerek başladım.Çizdikten sonra logonun rengini color eyedropper kullarak renklendırdım.Beyaz gölgelendirmeyide üzerinden çizdim beyaz renk vererek transparency tool gölgelendirdim.Son olarak s harfine kenar cizgisi verdim aynı renklerde ve bitirdim. Kolay gelsin...

Resim görseli...

Foruma Resim Yüklemek

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap