Bu Makinayi taniyor musunuz? Roland Colorcamm PC-600

Dijital makineler - Bu Makinayi taniyor musunuz? Roland Colorcamm PC-600 Sponsorlu Bağlantılar Bu modeli almayi düsünüyorum ama size danismak istedim. Kullanmayi düsündügüm isler, kücük stickerlar ve en fazla A1 büyüklügünde renkli baskilar. Stickerlari yeni aldigim Roland CX-24 ile (poza tanima) ...

doganza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doganza

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Dosya18

Alt 26-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu modeli almayi düsünüyorum ama size danismak istedim.

Kullanmayi düsündügüm isler, kücük stickerlar ve en fazla A1 büyüklügünde renkli baskilar. Stickerlari yeni aldigim Roland CX-24 ile (poza tanima) kesmeyi düsünüyorum. Sorun yasar miyim?

Baski kalitesi/ömrü/hizi/dayanikliligi nasildir?
Alirsam beni üzer mi?

Roland ColorCamm PC-600 (PC-60)

Bunlar da "Boya Kasetleri" (Farbkassetten)
Fiyatlari baya uygun.. (4,00€/Adet)

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 27-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle pc 60 zaten print cut (bas kes) makinadır yani bastığın baskıyı kendisi kesebilir ancak bu makineler termal baskı yöntemiyle çalışır (ribon kartuş) makine ucuz olabilir ancak ribon maliyetlerini ve açık alan dayanıklılığını iyi araştır derim

ayrıca bir tanıdığımda buna benzer satılık bir makine war pc 50 olabilir düşünürsen özelden msj at bilgilerini werirrim
Bu mesajdan alıntı yap
babayorgun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

babayorgun

Baskıcı / Niğde

Alt 27-01-2009 #3
bende rolad sp 540 var ben memnunumm baskess
Bu mesajdan alıntı yap

doganza

Alt 27-01-2009 #4
Arkadaslar bas-kes makinalari kesim amacli kullanmanin pek iyi olmadigini duymustum hatta birkac sefer burada da okudugumu hatirliyorum.

Bu arada yurtdisinda yasiyorum. Bahsettiginiz makinayla ilgilenirdim ama ne yazik ki bu mümkün degil.

babayorgun, baski kalitesinden ve dayanikliligindan bahsedebilir misin? Bir de baski icin ne tür bir malzeme kullaniyorsun?
Bu mesajdan alıntı yap

doganza

Alt 27-01-2009 #5
babayorgun, az önce baktim senin makina baya büyük ve profesyonel birsey. Onunla nasil karsilastirayim benim sordugumu?Bu Makinayi taniyor musunuz? Roland Colorcamm PC-600
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 28-01-2009 #6
babayorgun, az önce baktim senin makina baya büyük ve profesyonel birsey. Onunla nasil karsilastirayim benim sordugumu?
bence bu iki makinayı hiç karşılaştırma cünki baskı teknolojisi olarak birbirinden çok farklı iki sitem

roland sp 540 püskürtme (drop on demand) teknolojisiyle çalışan eco solvent boya kullanan 1440 dpi baskı yapabilen bir makinedir

roland pc60 ise termal baskı teknolojisi kullanan ribon boya kullanan bir makinedir ve bildiğim kadarıyla artık üretilmeyen bir makine

diğer bir unsurda baskesler malesef normal folyo kesim ploterlerinin kullanılışlı değil bıcak basınç ayarı gibi bazı ayarların yapılamadığını duymustum
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
colorcamm, makinayi, musunuz, pc600, roland, taniyor