bu neden oluyor acaba?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - bu neden oluyor acaba? Sponsorlu Bağlantılar eski crd dosyalarını kaydedip kapattıktan sonra önizlemesi bu şekilde oluyor. bugün olmaya başladı. X5 kullanıyorum. bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?...

bu neden oluyor acaba?
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

bu neden oluyor acaba?

Alt 21-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

eski crd dosyalarını kaydedip kapattıktan sonra önizlemesi bu şekilde oluyor. bugün olmaya başladı. X5 kullanıyorum. bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

bu neden oluyor acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eski derken acaba eski versiyonlardanmı bahsediyosunuz? 12-x3 gibi ... eğer böyleyse eski versiyonu x5 te kaydettiğiniz için yapabilir sadece bi fikir birde x5'te (elinizde corelin hangi sürümü varsa) onunla kaydetmeyi deneyin durum eskisi gibi olursa büyük ihtimal baştaki dediğim gibidir. Keza hala aynı sorun devam ediyosa yine birkaç fikir; crackli ise yapabilir, coreli kaldırıp tekrar kurabilirsiniz veya pcde virüs vb zararlı yazılım mevcut olma ihtimali var.
Bu mesajdan alıntı yap
cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-03-2012 #3
O şekilde görünen dosyalara sağ tıklayıp özelliklerden dosya türünü corelx5 olarak değiştirmeyi bir deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap
ugurergun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ugurergun

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2012 #4
birkaç versiyon kullandığımızda oluyor sanırım.. bende de vardı bu problem, yeniden yükledim çözüldü.. kısaca son yüklediğin tanınıyor.. eğer x5 den sonra, mesela 12 yüklerseniz bu sorun olur, x5 cd sini takıp üzerine "repair" yükleme yapın hallolur..
Bu mesajdan alıntı yap

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 21-03-2012 #5
ilginize teşekkür ederim. fakat sorun bugün itibariyle oldu ve hala devam ediyor. uzun bir zamandır x5 kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 22-03-2012 #6
kaydettiğiniz belgenin dosya adını değiştirmeyi dener misiniz? herhangi bir harf ekleyin yeterli.
(Windowstayken!, yani corelde kayıt ederken değilde kayıttan sonra simge halindeyken)
Bu mesajdan alıntı yap

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 22-03-2012 #7
maalesef olmadı...
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 22-03-2012 #8
corel presentation Exchance 5.0 ise dosyanız kayıt yapıldığında sizin görseldeki yapar.
cdr dosyasını çevirip "corel presentation Exchance 5.0 yapınız ...
Bu mesajdan alıntı yap

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 23-03-2012 #9
format çekildi arkadaşlar... hiç bir yöntem işe yaramadı... herkese teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
sherifhe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sherifhe(32)

Grafiker / Kayseri

Alt 23-03-2012 #10
buyuk dosyalarda bozulmaya meyıllı corel dosyalarında oluyor sanırım bu sekılde goruntu ve bu sekılde gorunen dosyaları acerkende yoksay durdur gıbı hata mesajı cıkıyor yenı bır sayfaya ımport edın ve farklı bır yere faklı ısımle kaydedın sıstemle alakası yok bunun corelle alakası var ıcındekı resımler varsa convertleyın ...
kolay gelsın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları