bu programın kısayolları yok mu?

Illustrator Dersleri - bu programın kısayolları yok mu? Sponsorlu Bağlantılar selam arkadaşlar corel ve photoshoptan sonra sıra buna geldi.Ama corelden sonra çok zorlandım. yani kısayollar yokmu mesela yazı resmin üstüne nasıl alınıyor, sağa sola yukarı aşağı yaslama, tam ...

damlayanardag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damlayanardag(29)

Grafiker / İzmir

Alt 29-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar corel ve photoshoptan sonra sıra buna geldi.Ama corelden sonra çok zorlandım. yani kısayollar yokmu mesela yazı resmin üstüne nasıl alınıyor, sağa sola yukarı aşağı yaslama, tam ekran yapma, çoğaltma, yakınlaştırıp, uzaklaştırma filan. Bi el atıp yardım ederseniz çok sevineceğim.Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuNc(25)

Webmaster / İzmir

Alt 29-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Illustrator CS3 Kısayolları
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 29-08-2009 #3
var tabi olmaz olur mu. şimdi öncelik sıralama yapmak. maalesef işe yarar bi kısayolu yok. o yüzden nesnenin üzerinde sağ tıklıyorum ve arange yazan yerden öne arka en öne en arkaya gibi seçenekleri kullanıyorum. yaslama ise şöyle oluyor. iki türlü ama kısayolu yok. birincisi neseneyi tıklayınca üstte açılan menüden veya windows--align seçip açılan pencereden yapıyoruz. zaten şekillerden anlarsın neyi ne yaptığını. ama dikkat etmen gereken şey nereye göre hizzalayacağın. onuda küçük kare bi kutucuk var oradan seçiyoruz. bir tanesi seçilen nesnelere göre(selection) bir tanesi alana(artwork) bir tanesi de klavuz alınan nesneye göre(key line olması lazım) bu şekilde hizzalanıyor. uzaklaştırma yakınlaştırma aynı photoshopdaki gibi.ctrl + 0 da tam ekran yapar. ha sen tam ekrandan kastın ekranda hiçbir şey gözükmesin sadece çizim alanım olsunsa onu da "f" ve "tab" tuşları ile sağlıyorsun. ctrl+0 görülebilecek en büyük alanı ekrana getirir
Bu mesajdan alıntı yap

damlayanardag(29)

Grafiker / İzmir

Alt 29-08-2009 #4
çok teşekkür edeim sağolun yani işime yaradı
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 09-09-2009 #5
Edit > Keyboard Shortcuts (kısa yolu Alt + Shift + Ctrl + K) buradan kısa yolların nerede olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca seri olarak başka yoluda mouse imlecini tools (araçlar) seçeneğinin üstünde tutmaktır. Açılan her pencerenin yanında kısa yolu mevcuttur.
Bu mesajdan alıntı yap

damlayanardag(29)

Grafiker / İzmir

Alt 25-09-2009 #6
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap