bu rengi nasıl tutturabilirim?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bu rengi nasıl tutturabilirim? ...

metehan53rize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metehan53rize

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 12-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. vaktinize ayırıp sorumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. sorunum şuydu. mesela aşağıdaki resimdeki adriana lima nın burnunu örnekteki gibi bir yumurtaya nasıl entegre edebilirim. tüm image menüsündeki renk ayarlarını denedim fakat bir türlü aynı rengi tutturamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

Resim:

Box eggs:

Örnek Resim:

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ksmskt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ksmskt

Grafiker / Bursa

Alt 14-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba dostum,
Öncelikle yaptığın işlemin Photo Manupilation.Bu tip çalışmaları daha önce yapmadıysan işin biraz zor,uğraştırır.Ama sana birkaç ufak tüyo verebilirim.

Burnu yumurta rengine çevirmek mi daha zor,yoksa yumurtayı,burnun ten rengine mi ? öncelikle bunu bir dene.

Renk paletlerinde bu tip tonlamaları yapmak zordur.Tavsiyem adriana limanın cildindeki bir bölümü,pürürssüz bir bölümü,keserek yumurtalara "clipping mask" uygulamak oalcaktır.Daha sonrası Blending optionstaki seçeneklerle geliştirebilir,güzelleştirebilirsin.Bunun dışında tool panelindeki Burn Tool ve Dodge Tool da işini görebilir.
Levels-Curves de deneyebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

metehan53rize

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 15-08-2013 #3
Merhaba dostum,
Öncelikle yaptığın işlemin Photo Manupilation.Bu tip çalışmaları daha önce yapmadıysan işin biraz zor,uğraştırır.Ama sana birkaç ufak tüyo verebilirim.

Burnu yumurta rengine çevirmek mi daha zor,yoksa yumurtayı,burnun ten rengine mi ? öncelikle bunu bir dene.

Renk paletlerinde bu tip tonlamaları yapmak zordur.Tavsiyem adriana limanın cildindeki bir bölümü,pürürssüz bir bölümü,keserek yumurtalara "clipping mask" uygulamak oalcaktır.Daha sonrası Blending optionstaki seçeneklerle geliştirebilir,güzelleştirebilirsin.Bunun dışında tool panelindeki Burn Tool ve Dodge Tool da işini görebilir.
Levels-Curves de deneyebilirsin

teşekkür ederim. dikkate alıcam...
Bu mesajdan alıntı yap
walle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 15-08-2013 #4
merhaba arkadaşlar. vaktinize ayırıp sorumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. sorunum şuydu. mesela aşağıdaki resimdeki adriana lima nın burnunu örnekteki gibi bir yumurtaya nasıl entegre edebilirim. tüm image menüsündeki renk ayarlarını denedim fakat bir türlü aynı rengi tutturamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

Resim:

Box eggs:

Örnek Resim:

İstediğiniz böyle bir şey mi? İstediğiniz buysa anlatabilirim.

Bu mesajdan alıntı yap

metehan53rize

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2013 #5
İstediğiniz böyle bir şey mi? İstediğiniz buysa anlatabilirim.

evet abi. zaten örnek resimden de nasıl birşey istediğimi anlatmak istemiştim...
Bu mesajdan alıntı yap