bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ? ...

mustafak90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafak90

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aynı görsellikte bi resim nasıl yaparım ? lütfen yardımcı olursanız bi türlü bu nun detayını yakalıyamıyorum bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

akifsarioglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akifsarioglu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

aynı görsellikte bi resim nasıl yaparım ? lütfen yardımcı olursanız bi türlü bu nun detayını yakalıyamıyorum bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

Ben ancak buna benzettim bak işini görürse anlatırım bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

Bu mesajdan alıntı yap

mustafak90

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-11-2011 #3
Ben ancak buna benzettim bak işini görürse anlatırım bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

cok teşekkürler anlatırsan sevinirim deneyim üzerinde biraz oynama yaparak bişeler denerim bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?
Bu mesajdan alıntı yap

akifsarioglu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-11-2011 #4
cok teşekkürler anlatırsan sevinirim deneyim üzerinde biraz oynama yaparak bişeler denerim bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?
1- Önce bir kaç renkten oluşan bir arkaplan yapıyoruz, bunun için Gradient Tool kullanabilirsiniz, sol üstteki paletten renkleri ayarlayın.

2-Sonra çizdiğimiz arkaplan üzerine farklı renklerde Ellipse Tool ile farklı şekiller çiziyoruz, ben elipsler çizdim siz ne çizersiniz bilemem bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

3- Çizim işlemimiz bitti şimdi efekt uygulamaya geçelim ancak önce çizdiğimiz layerların hepsini seçip sağ tıklayıp Merge Layers yapıyoruz ve tüm layerları birleştiriyoruz.

4- Şimdi ilk filtremizi Filter > Brush Strokes > Spatter olarak uyguluyoruz, bunu niye uyguladım bilmiyorum ama neyse bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

5- Spatter uyguladıktan sonra Filter > Artistic > Plastic Warp uyguluyoruz

6- Ve şimdi de Smudge Tool ile ortaya çıkan resmi tutup çekerek dağıtıyoruz.

7- En son tekrar Filter > Artistic > Plastic Warp uyguluyoruz ve bitti bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

Siz efektleri yada efektlerin değerleriyle oyanayaraf farklı sonuçlar çıkarabilirsiniz, benden bu kadar bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?
Bu mesajdan alıntı yap

mustafak90

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-11-2011 #5
1- Önce bir kaç renkten oluşan bir arkaplan yapıyoruz, bunun için Gradient Tool kullanabilirsiniz, sol üstteki paletten renkleri ayarlayın.

2-Sonra çizdiğimiz arkaplan üzerine farklı renklerde Ellipse Tool ile farklı şekiller çiziyoruz, ben elipsler çizdim siz ne çizersiniz bilemem bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

3- Çizim işlemimiz bitti şimdi efekt uygulamaya geçelim ancak önce çizdiğimiz layerların hepsini seçip sağ tıklayıp Merge Layers yapıyoruz ve tüm layerları birleştiriyoruz.

4- Şimdi ilk filtremizi Filter > Brush Strokes > Spatter olarak uyguluyoruz, bunu niye uyguladım bilmiyorum ama neyse bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

5- Spatter uyguladıktan sonra Filter > Artistic > Plastic Warp uyguluyoruz

6- Ve şimdi de Smudge Tool ile ortaya çıkan resmi tutup çekerek dağıtıyoruz.

7- En son tekrar Filter > Artistic > Plastic Warp uyguluyoruz ve bitti bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?

Siz efektleri yada efektlerin değerleriyle oyanayaraf farklı sonuçlar çıkarabilirsiniz, benden bu kadar bu resimle aynı yapıda bi resim nasıl yaparım ?
cok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

akifsarioglu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-11-2011 #6
cok teşekkürler
rica ederim, iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Yakup Savran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yakup Savran

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2011 #7
Bnde denedm çalışmayı ama çokk acayp bşe çıktı yapamdm sanırm
Bu mesajdan alıntı yap

mustafak90

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-11-2011 #8
Bnde denedm çalışmayı ama çokk acayp bşe çıktı yapamdm sanırm
teşekkürler denemen yeter kardeşim cok sağolasın bende bir çalışma yaptım ama beyenemedim genede ona birazdaha yakın yalnız fakat farklı yoldan yaptım ama arakdaşın söğlediği plastik warp değil de kromu seçtim ardından renk ayarlarıyla oynuyarak tekrar mavi görüntüyü elde etmesini sağladım ve bazı yerlerinde rütuşlar yaparak bu resmi elde ettim

Bu mesajdan alıntı yap
Yakup Savran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yakup Savran

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 18-11-2011 #9
teşekkürler denemen yeter kardeşim cok sağolasın bende bir çalışma yaptım ama beyenemedim genede ona birazdaha yakın yalnız fakat farklı yoldan yaptım ama arakdaşın söğlediği plastik warp değil de kromu seçtim ardından renk ayarlarıyla oynuyarak tekrar mavi görüntüyü elde etmesini sağladım ve bazı yerlerinde rütuşlar yaparak bu resmi elde ettim

benim yaptığım buna bile benzemedi :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap