Bu sorunun başka cevabı yok mu ( yazıya resim eklemek )

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bu sorunun başka cevabı yok mu ( yazıya resim eklemek ) ...

remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop'ta bir paragraf (metin-text) içine bir resim eklemek için pratik olarak ne yapmamız gerekiyor?
Google'da yüzlerce sitede aradım 1-2 tane buldum onu da uygulayamadım. Çoğuda harf içine resim gömme olayını yazıya resim ekleme olarak vermiş. Burada yazının içine, harflerin içine resimden bahsetmiyorum.

Kaynak ya da yöntemi bilen varsa söyler misiniz? Bu sorunun başka cevabı yok mu ( yazıya resim eklemek )1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı yazdıktan sonra gömmek istediğiniz görseli yazı layerinin üzerine getirin, layer penceresi açıkken alt tuşuna basılı tutarak (imleç değişir zaten) iki layerin ortasına tıklayın... Bu kadar kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2012 #3
Ne yapmak istediğini iternetten bir örnek resim bularak buraya eklersen bizde sana daha kolay yardımcı olabiliriz. Ben sorundan bişey anlamadım çünki.
Bu mesajdan alıntı yap

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2012 #4
Yazıyı yazdıktan sonra gömmek istediğiniz görseli yazı layerinin üzerine getirin, layer penceresi açıkken alt tuşuna basılı tutarak (imleç değişir zaten) iki layerin ortasına tıklayın... Bu kadar kolay gelsin ...
Sanırım sen de Harflerin içini doldurmaktan bahsediyorsun. Amacım bir metin içersinde resmi yerleştirmek. Metin resmin etrafında path yada benzer şekil alsın.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-08-2012 #5
Öyle bir olay PS'da yok arkadaşım. Yazının etrafında oluşmasını istediğin şekli çizersin sonra yine anlatınlan yöntemle resmi yerleştirirsin başka türlü olamaz ...
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2012 #6
resmin üzerine yazını yaz, vermek istediğin kontoru veya gölgeyi ver, dolguyu sıfır yap.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2012 #7
Amacım bir metin içersinde resmi yerleştirmek. Metin resmin etrafında path yada benzer şekil alsın.
Metnin kendi kendine otomatik olarak şekil alabilmesi için resmin ittirme gücü (Text Wrap) gerekir. Bu özellik Photoshop'ta bulunmamaktadır. (Illustrator ve Indesign'da resim metni ittirerek şekle sokabilir)

Bu yüzden ters işlem yapıp metnin yer aldığı path'i kendiniz çizip içine T ile (Type tool) tıklayıp yazı yazmanız gerekmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2012 #8
M.Word de metni yazıp, resim ekleden bir gif-png çağırıp, sıkı seçeneğini seçince bu eklediğim gibi oluyor. 5 sn falan.

Yani aşağıdaki gibi değil yazıyı oluşturan harf içine resim yapıştırmaca değil.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2012 #9
M.Word de metni yazıp, resim ekleden bir gif-png çağırıp, sıkı seçeneğini seçince bu eklediğim gibi oluyor. 5 sn falan.

Yani aşağıdaki gibi değil yazıyı oluşturan harf içine resim yapıştırmaca değil.
Sorunu anladık ama sen de şunu anla: Photoshop'ta istediğin özellik yok.
İstediğin resim-metin etkileşmesi Illustrator ve Indesign'da var. (Text Wrap komutu)
Bu mesajdan alıntı yap

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2012 #10
resmin üzerine yazını yaz, vermek istediğin kontoru veya gölgeyi ver, dolguyu sıfır yap.
Anlayamadım böyle yapınca yazının, ( paragraf ya da metnin ) içene resim konumlandırılabiliyor mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları