Bu tonlama için ne yapmalı?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bu tonlama için ne yapmalı? ...

Flöresan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Flöresan

Grafiker / Trabzon

Alt 08-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resimdeki renk tonu ışık ayarı vs. Çok hoşuma gitti ve fotoğrafımda kullanmak istiyorum. Bu efekt için ne yapmalıyım sizce? Ben tam tutturamadım da :smile:

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sayyid isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sayyid

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hldr diye bir özellik var photoshopda biraz onu andırdı bana ama bu fotolar için birazda fotografçı iyi çekmiş olmalı , yoksa istediğin kadar uğraş ışığı ayarlıyayım derken başka yerleri mahvedersin eğer iyi photoshopcu değilsen...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 17-10-2012 #3
Ufak bir plugin ve biraz kurcalama ile HDR sonuçlar elde ebileceğin bir eklenti:
Nik Software - HDR Efex Pro

Sadece Photoshop ile:
Bu mesajdan alıntı yap
Secret man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #4
photoshop ile yapılmış bir görsel siyah bir bölge seçilip siyah beyaz efekt uygulanmış aynı zamanda Filter>Sharpen dan Canlandırma verilmiş
Yani buna benzer birşey uğraşmadım pek ama...

Önce

Sonra

Bu mesajdan alıntı yap
tarkan0009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkan0009

Hiç Biri / Antalya

Alt 19-10-2012 #5
arkadaş fotoğrafı photoshopta açtıktan sonra bacraund copy yani açtiğin fotonun copyasını çıkar..daha sonra..fotonun birini sepia tonuna ayarla diğeri ni siyah beyaz yap..ve sonra erasel tool yani silgiyi sec opasty 30 ile 70 arasında uygula ve resmi silmeye başla..sepia tonlu resmin alta olmasına dikkat eder isen bu örnekteki gibi siyahın hakim olduğu bi çalışma ortaya çıksın..burda tonların illa tam sepia olmasıda gerekmiyor ziraa resimde renkli alanlarda mevcut.böyleolması uygulama yapan kişinin isteğine bağlı bi durum.şöyle söyleyim bunu hem photoshopun eklenti programlarındanda çıkartırsın ayrıca üste belertiğim 2 li 3 li copy layer çalışmasıylada bu tip görüntüler çıkartırsın ..başka detay uygulamalar da var onuda anlatmayım engin bilgilerimle..kolay gelsin..En son
HDR uygulamış...Baktın olmuyor sahibine sormak lazım nası yapmış..............
Bu mesajdan alıntı yap
Flöresan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Flöresan

Grafiker / Trabzon

Alt 20-10-2012 #6
Hepinize çoook teşekkür ederim Bu tonlama için ne yapmalı?
Bu mesajdan alıntı yap