Bu virüse karşı dikkatli olun!

Yazılım Rehberi - Bu virüse karşı dikkatli olun! ...

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Virüs tehlikesi! Bu günlerde posta kutunuza düşen maillere dikkat edin.

Spam mailin yönlendirdiği virüs içeren web sayfası.

Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, teknolojinin hızına paralel olarak, amacı tamamen kullanıcıya zarar vermek olan virüs, solucan, truva atı gibi küçük yazılımlar da hız kesmiyor. Posta kutunuza "Sevgi" sözcükleri içeren mailler geliyorsa oldukça dikkatli davranmanızda fayda var.

Posta kutunuza düşen spam bir maille yayılan virüs, mailde bulunan adrese tıklarsanız sizi bir web sayfasına gönderiyor. Açılan sayfada bulunan büyük kalp resminin altına iliştirdiği "WITH_LOVE.EXE" adlı dosyayı indirmenizi istiyor. Eğer dosyayı indirip çalıştırısanız sisteminizdeki EXE dosyalarına "WORM_NUWAR.BK" adındaki solucan (worm) bulaşıyor.

Asıl ismi WORM_NUWAR.BK olan solucanın diğer Anti-virüs yazılımlarında geçen takma isimleri şöyle:

- Trojan-Downloader.Win32.Tiny.et (Kaspersky)
- Trojan.Packed.8 (Symantec)
- TR/Small.DBY.J (Avira)
- Mal/HckPk-A (Sophos)
- Trojan:Win32/Vxidl.gen!B (Microsoft)

Alıntıdır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ercü isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ercü

Desinatör / Ankara

Alt 17-01-2008 #3
uyarın için teşekkürler,birkaçgündür böyle bir virüsü temizlemekle uğraşıyorum ama henüz beceremedim.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-01-2008 #4
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-11-2008 #5
sağol --------
Bu mesajdan alıntı yap
Layer_17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Layer_17

Grafiker / İstanbul

s

Alt 23-01-2009 #6
O da virüs mü Bu virüse karşı dikkatli olun!,siz fooool.exe,autorun.inf i görün Flash diske girdiği zaman biçimlendirmeyle bile silemedim sonradan öğrendim yolunu zorla sildim Bu virüse karşı dikkatli olun! bütün pclerede yayılmıştı Bu virüse karşı dikkatli olun!

Not:Küçük bi olasılık ama sizinkinede bulaşırsa yardımcı olurum
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-01-2009 #7
O da virüs mü Bu virüse karşı dikkatli olun!,siz fooool.exe,autorun.inf i görün Flash diske girdiği zaman biçimlendirmeyle bile silemedim sonradan öğrendim yolunu zorla sildim Bu virüse karşı dikkatli olun! bütün pclerede yayılmıştı Bu virüse karşı dikkatli olun!

Not:Küçük bi olasılık ama sizinkinede bulaşırsa yardımcı olurum
Bence siz de bir konu açın insanlar bilsinler, virüs bulaşmadan bilirsek faydalı olur.

Her birinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
muhabir51 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhabir51

Öğrenci (Diğer) / Niğde

Alt 19-10-2009 #8
Hocam agzına sağlık bilgin için...
Bu mesajdan alıntı yap
macker_54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macker_54

Grafiker / Sakarya

Alt 09-12-2009 #9
Arkadaşlar küçük bir bilgilendirme yapıyım dedim...

Trojen vs. virüslerin çoğu flaş bellek, cd gibi ortamlardan bulaşıp yayılıyor. Özellikle de flaş bellek!

Bunların önüne geçmenin en kolay yolunu anlatıyorum şimdi:
Bilgisayarımdan flaş belleğe kesinlikle çift tıklayıp açmayın arkadaşlar.
Bilgisayarım penceresindeyken adres çubuğuna flaş belleğinizin adres yolunu (örneğin F) azıp : işareti yazıp entere basarak giriniz. Flaş belleğinizi çift tıklayıp açarsanız autorun.inf dosyası virüsü otomatik çalışır ve virüs yayılır gider.

Adres çubuğu yöntemiyle flaş belleğinizin içine girdikten sonra, araçlar menüsünden gizli dosyaları göster ve korunan sistem dosyalarını göster seçeneklerine tıklayın. Bu işlem gizlenmiş virüs ve autorun.inf dosyalarını göstermektedir. Daha sonra flaş belleğinizde varsa bu virüs-trojen dosyalarını siliniz. Bu yöntemle antivirüs programlarının bile bulamadığı virüsleri temizleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dikkatli, kar, karsi, karşı, olun, virse, viruse, virüse