buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması

Tipografi Tasarımları - buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması Sponsorlu Bağlantılar...

yasahibuzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasahibuzzaman

Grafiker / Muğla

Alt 06-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulis

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tipografiyle alakası olmayan ciddiyet taşımayan öylesine yapılmış bir çalışma...yanlış anlamanı istemem ama bu işle uğraşıyosan biraz araştır...Grafikle alakalı terimler ne anlama geliyor nasıl çalışmalara tipografi, afiş, logo vs. deniyor.bu kadar basit değil bu iş..
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 06-11-2008 #3
tipografiyle alakası olmayan ciddiyet taşımayan öylesine yapılmış bir çalışma...yanlış anlamanı istemem ama bu işle uğraşıyosan biraz araştır...Grafikle alakalı terimler ne anlama geliyor nasıl çalışmalara tipografi, afiş, logo vs. deniyor.bu kadar basit değil bu iş..
fazlasıyla sert bir uyarı olmuşbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
arkadaşın çalışmasına tam bir tipografi değilde serbest bir tipografi diyebiliriz

yazıya verdiğin boyut ve renkler güzel ama o köşeden çıkan surat ve kan lekeleri bu yazının formatına hiç gitmemiş. aslında boyutlandırdığın yazıyı süsleyip çok neşeli çalışmalar çıkarabilirsin
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

gulis

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2008 #4
fazlasıyla sert bir uyarı olmuşbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
arkadaşın çalışmasına tam bir tipografi değilde serbest bir tipografi diyebiliriz

yazıya verdiğin boyut ve renkler güzel ama o köşeden çıkan surat ve kan lekeleri bu yazının formatına hiç gitmemiş. aslında boyutlandırdığın yazıyı süsleyip çok neşeli çalışmalar çıkarabilirsin
iyi çalışmalar
buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışmasıinatla tipografi teriminin ne anlama geldiğini anlamak istemiyosun...tercih meselesi ama ben bu işi yapıyorum kendimce yorum bekleyen arkadaşlara bilgim doğrultusunda fikrimi söylüyorum...beğeni göreceli bir kavram ama bir noktadan sonra tartışılır...Örneğin...İşin tipografi kavramına uygunluğunu kontrol edelim...uygunmu...?....uygunsa daha sonraki aşama kişiden kişiye değişir...beğenir veya beğenmez....uygun değil ise zaten tartışılıcak yorum yapılacak, eleştirilecek bir şey yok demektir ortada...ayrıca insanlar değişik ruh hallerinde değişik şeyler yapmak isteyebilir...bu çalışmada tamamen megolomanizm ürünüdür...örnekler çoğaltılabilir...yapılan her işi gerçekten grafiksel bir çalışma sayarsak ozaman ibreyi aşağıya kötüye doğru çekmiş oluruz...Benimde bilmediğim çok şey olabilir....merak ettim TAM TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR ve SERBEST TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR...sunulan herşeyi kabul etmemek gerek önce bi elekten geçirelim...
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 06-11-2008 #5
buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışmasıinatla tipografi teriminin ne anlama geldiğini anlamak istemiyosun...tercih meselesi ama ben bu işi yapıyorum kendimce yorum bekleyen arkadaşlara bilgim doğrultusunda fikrimi söylüyorum...beğeni göreceli bir kavram ama bir noktadan sonra tartışılır...Örneğin...İşin tipografi kavramına uygunluğunu kontrol edelim...uygunmu...?....uygunsa daha sonraki aşama kişiden kişiye değişir...beğenir veya beğenmez....uygun değil ise zaten tartışılıcak yorum yapılacak, eleştirilecek bir şey yok demektir ortada...ayrıca insanlar değişik ruh hallerinde değişik şeyler yapmak isteyebilir...bu çalışmada tamamen megolomanizm ürünüdür...örnekler çoğaltılabilir...yapılan her işi gerçekten grafiksel bir çalışma sayarsak ozaman ibreyi aşağıya kötüye doğru çekmiş oluruz...Benimde bilmediğim çok şey olabilir....merak ettim TAM TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR ve SERBEST TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR...
anlaşılan biraz asabisinizbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
ben zaten çalışmaya olumlu bir yorum yazmadım yani aynı görüşteyiz fakat neden böyle bir tepki verdiniz anlamadım
sorunuza gelirsek zaten sitede birçok örnek ve açıklama var tipografiyle ilgili
ben de tipografi konusunda iddalı bir açıklama yapmadım şimdiye kadar zaten benim ilgi alanımda olan birşey değil sadece zamanım el verdiği sürece araştırmalar yapıyorum o kadar.
serbest tipografi demeklede aslında iğnelemeli bir şekilde bu çalışamanın tigografi olmadığını sadece görsel bir çalışma olduğunu vurgulamaya çalışmıştım ama dediğim gibi biraz asabisiniz heralde yazılanları kafanızda yorumlamadan direk saldırıya geçiyorsunuz
Bu mesajdan alıntı yap
Mc.AnatoliA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mc.AnatoliA(27)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 06-11-2008 #6
Yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve benzeri unsurların kombinasyonları ile yapılır. Yayımlanacak yazınsal içeriğin bir forma sokulması veya tasarımı olarak da tanımlanabilir. tipografi kelimesi ise fransızcadan dilimize geçmiştir.
kısaca tipografi elle yazı çizme sanatıdır.... Serbest çalışma derken neyi kasdettiğinizi anladım mustafa abicim ama arkadaşın çalışmasına serbest tipografi bile diyemeyiz buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Yasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-11-2008 #7
Yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve benzeri unsurların kombinasyonları ile yapılır. Yayımlanacak yazınsal içeriğin bir forma sokulması veya tasarımı olarak da tanımlanabilir. tipografi kelimesi ise fransızcadan dilimize geçmiştir.
kısaca tipografi elle yazı çizme sanatıdır.... Serbest çalışma derken neyi kasdettiğinizi anladım mustafa abicim ama arkadaşın çalışmasına serbest tipografi bile diyemeyiz buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
forum kurallarını okumalısın.
bold yazı kullanmak yasak.
Bu mesajdan alıntı yap

gulis

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2008 #8
anlaşılan biraz asabisinizbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
ben zaten çalışmaya olumlu bir yorum yazmadım yani aynı görüşteyiz fakat neden böyle bir tepki verdiniz anlamadım
sorunuza gelirsek zaten sitede birçok örnek ve açıklama var tipografiyle ilgili
ben de tipografi konusunda iddalı bir açıklama yapmadım şimdiye kadar zaten benim ilgi alanımda olan birşey değil sadece zamanım el verdiği sürece araştırmalar yapıyorum o kadar.
serbest tipografi demeklede aslında iğnelemeli bir şekilde bu çalışamanın tigografi olmadığını sadece görsel bir çalışma olduğunu vurgulamaya çalışmıştım ama dediğim gibi biraz asabisiniz heralde yazılanları kafanızda yorumlamadan direk saldırıya geçiyorsunuz
Benimki saldırı değil arkadaşım sen bu işin tipografi olamadığını savunduğun halde serbest tipografi diyosan eğer bu işi bilmiyosun derim.(benim düşüncem).kötüyse kötü denmeli ki her çalışma sunulmasın bu benim içinde geçerli.kafamda ne yorumlamam gerek..Ne kadar doğru eleştirdiğim tartışılabilir...Eleştirdiğim konu benim üzerinde eğitim aldığım ve belli tecrübeye ulaştığım bi konu...doğru eleştirdiğimede inanıyorum..ama sen bence düşünmeden bana cevap veriyosun...ilgi alanında olmayan birşeyi ilgi alanında bulunduran birile tartışmanı tavsiye etmem, boş konuşmuş, saçma şeyleri savunmuş olursun....
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 07-11-2008 #9
Benimki saldırı değil arkadaşım sen bu işin tipografi olamadığını savunduğun halde serbest tipografi diyosan eğer bu işi bilmiyosun derim.(benim düşüncem).kötüyse kötü denmeli ki her çalışma sunulmasın bu benim içinde geçerli.kafamda ne yorumlamam gerek..Ne kadar doğru eleştirdiğim tartışılabilir...Eleştirdiğim konu benim üzerinde eğitim aldığım ve belli tecrübeye ulaştığım bi konu...doğru eleştirdiğimede inanıyorum..ama sen bence düşünmeden bana cevap veriyosun...ilgi alanında olmayan birşeyi ilgi alanında bulunduran birile tartışmanı tavsiye etmem, boş konuşmuş, saçma şeyleri savunmuş olursun....
kendinize bu kadar çok güvenmeniz güzel birşey yalnız bu güveni diğer insanlarada verebilmeniz için konuşmakdan çok somut birşeyler sunmanız gerekiyor.
Madem eğitimini aldınız ve karşınızdaki insanları konuşmaya değmiyecek şekilde küçümsüyorsunuz aldığınız bilgileri ve engin tecrübenizi sitemizdeki tipografi bölümünde bütün üyelerle paylaşabilirsiniz.
bu konuyuda sizinle tartışarak arkadaşın açtığı konuya saygısızlık yapmak istemiyorum umarım bunuda anlayışla karşılarsınız.İllaki bu konuyu benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyorsanız yeni bir konu altında bunu yapabilirsiniz.
tabi sizinle tartışacak kalitede ve tecrübede birini bulabilirsenizbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
Bu mesajdan alıntı yap

gulis

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2008 #10
kendinize bu kadar çok güvenmeniz güzel birşey yalnız bu güveni diğer insanlarada verebilmeniz için konuşmakdan çok somut birşeyler sunmanız gerekiyor.
Madem eğitimini aldınız ve karşınızdaki insanları konuşmaya değmiyecek şekilde küçümsüyorsunuz aldığınız bilgileri ve engin tecrübenizi sitemizdeki tipografi bölümünde bütün üyelerle paylaşabilirsiniz.
bu konuyuda sizinle tartışarak arkadaşın açtığı konuya saygısızlık yapmak istemiyorum umarım bunuda anlayışla karşılarsınız.İllaki bu konuyu benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyorsanız yeni bir konu altında bunu yapabilirsiniz.
tabi sizinle tartışacak kalitede ve tecrübede birini bulabilirsenizbuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
bu kadar konuşmadan senin çıkaracağın sonucun bu olacağını ön göremedim...haklısın aslında senin gibi düşünmek yanlış dahi olsa karşımdaki kırılmasın diye doğru gidiyosun demek gerek...ozaman herşey çok daha güzel olacak değilmi...bana akıl vermek yerine madem sen yazdığın kadar düşüncelisin neden tavsiyelerini kendin uygulamıyosun....konuşmaya değmiycek şekilde küçümsüyosunuz demişsin...bu çok çirkin bir tabir yakıştıramadım.birincisi ben burda kimseyi tanımıyorum doğal olarakta kişiye karşı saldırıda bulunamam... ama sen çalışmaya yaptığım yorumu veya kendi düşüncelerimi savunmamı şahsına ait saldırı sayıyosan YORUM YOK der geçerim...yazmanı tavsiye ederim...benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyosan demişsin...benim öyle bi niyetim yok...sen çalışmaya yorum yapmak yerine bi başkasının yorumunu değerlendirip kendine pay çıkartıyosun....bütün üyeler değil kendi adına iste ne istiyosan benden veya bir başkasından...evet eğitimini aldım senin dediğin gibi engin tecrübemde var herkezle değil ihtiyacı olanlarla paylaşmayı yeğlerim..mesela seninle konuşabiliriz bu konuyubuda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
benden, buda, calismasi, Çalışması, olsun, tipografi, uygulama