Bunu Bİlİyormuydunuz??

Corel Draw - Bunu Bİlİyormuydunuz?? ...

Bunu Bİlİyormuydunuz??
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

zor açılan büyük dosyaları açmak artık çok kolay

Alt 19-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bu corel draw çok güzel bir program ama bir işi kaydereken herşeyiyle beraber kaydedeiyor mesela a4 çift taraflı bir broşür yaptınız bunu kaydederken templeriyle beraber kaydettiği için, kapatıp tekrar açmaya çalıştığınızda uzun sürede açılmasını beklersiniz genelde, ancak ctrl + e yada file menüsünden exporta girerek .cmx formatını açarsanız bu sorun ortadan kalkar ve hiç bir bozuklukluk olmadan işinize devam edebilirisiniz. (Bazen hata verebiliyor başka bir corelde tekrar açamadan çalışmanızı kapatmayın Bunu Bİlİyormuydunuz?? ) Bunu Bİlİyormuydunuz??:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

koma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koma

Grafiker / Adana

Alt 19-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
@thmatrix bilgi için teşekkürler. CMX te dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. CorelDraw'a özel olan efektleri kullandıysanız (Drop shadow, perspective vb.) bunlar CMX formatında özelliklerini yitirirler. Mesela Drop Shadow'lar ayrılmış (seperate) olarak gelir. Bu yüzden cmx çalışırken dikkat etmek gerekiyor.

Şu şekilde kullanabilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı yine cdr olarak kaydedersiniz. Fakat filmciye gönderirken CMX gönderebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 19-12-2007 #3
"Drop shadow, perspective vb" bunlar zaten corel de her zaman sorun çıkaran şeyler. pek kullanmamak lazım. zaten bilgisayarıda çok yoruyor. kaldı ki bu özellikler bazen TIFF, jpeg gibi formatlarda bile bozulabiliyor. o yüzden dikkat etmek lazım bunlara, bunu herkes söylüyor ama yine de birde ben hatırlatayım dedim. bizzat bu derttn başı belaya girmiş biri olarak
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 19-12-2007 #4
@thmatrix bilgi için teşekkürler. CMX te dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. CorelDraw'a özel olan efektleri kullandıysanız (Drop shadow, perspective vb.) bunlar CMX formatında özelliklerini yitirirler. Mesela Drop Shadow'lar ayrılmış (seperate) olarak gelir. Bu yüzden cmx çalışırken dikkat etmek gerekiyor.

Şu şekilde kullanabilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı yine cdr olarak kaydedersiniz. Fakat filmciye gönderirken CMX gönderebilirsiniz.
kardeş orada yazdım zaten nadirde olsa hata verebiliyor diye kontrol etmeden işi kapatmayın demiştim dediğin effecklerde de kesin öyle bişi olcak diye bişi yok Bunu Bİlİyormuydunuz??
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #5
işinize çok yarayacak Bunu Bİlİyormuydunuz??
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cmx