Bunu Kim Yaptı?

2050 Yılında Bir Balık - Bunu Kim Yaptı? ...

Bunu Kim Yaptı?
uguraydogar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Bunu Kim Yaptı?

Alt 28-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin bakış açısı farklıdır. Amaç farklı bakış açılarını bir arada toplamak...Bunu Kim Yaptı?
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 28-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben çalışmalarda balık kullanılması gerektiğini sanıyordum... Yanlış bir bilgi mi yoksa... Ben bu afişte balık göremiyorum...

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Alt 28-01-2008 #3
Bir olayı anlatmak için illa ki temel nesneyi kullanmanın gerekli olmadığını düşünenlerdenim yazdığım gibi bakış açısı...yaptığınız tasarımın dikkat çekmesini istiyorsanız öncelikle verdiğiniz mesajın temeline bakmalısınız çünkü benim bu konudan çıkardığım 2050 yılında balığın ne olacağı değil dünyanın hangi sorunlarla karşı karşıya kalacağıdır...yorumunuz için teşekkürler ve başarılar
mgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgrafik

Grafiker / İstanbul

Alt 28-01-2008 #4
Arkadaşım tabiki bakış açıları farklıdır fakat burada verilmiş bir brif var konu belli done belli amaç belli ben bu çalışmaya küçük kızın baktığı taraftanda kendi bakış açımlada bakınca pek bişi çıkaramadım afişteki maksat sadece sizin bakış açınız değil yaptığınız çalışmaya hangi açıdan bakılırsa bakılsın ilk bakışta birşeyler anlatmasıdır ben bunu göremedim kusura bakma.....Bunu Kim Yaptı?
abaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abaq

Yrd. Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 28-01-2008 #5
Ben çalışmalarda balık kullanılması gerektiğini sanıyordum... Yanlış bir bilgi mi yoksa... Ben bu afişte balık göremiyorum...
yo olmayan balığın nesini kullansın arkadaş Bunu Kim Yaptı?)
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 28-01-2008 #6
yo olmayan balığın nesini kullansın arkadaş Bunu Kim Yaptı?)
Önemli olan balığı kullanarak balığın olmayacağını ya da olmayabileceğini vs. anlatmak... Verilen doneler belli... Afişi yapan arkadaşımız Yok illada ben bu açıdan bakarım benim açımdan bakmayanlarda bu afişi görmesin diyosa. söylecek bişi yok tabi... Başarılarının devamını dilemekten başka Bunu Kim Yaptı?
tommly isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tommly

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 28-01-2008 #7
aslında calısma guzel ama anlayana guzel burda balık sorunu yaratılmıs herkes bı balık tutturmus gıdıyo calısmalarda hepsınde balık var kımı ölü balık kımı olecek balık burda anlatılmak ıstenen balık degıl bızı bekleyen felakettır bence anlatım guzel ama bıraz daha anlatımı herkesın anlayacagı bır sade dıle cevırmektır...basarılar dılerım..

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Alt 30-01-2008 #8
Arkadaşlar ben yokken baya bi tartışma ortamı olmuş burada Bunu Kim Yaptı? eleştirilere her zaman açığım ama "hayalin" arkadaşımın dediği gibi "illa da ben bu açıdan bakarım" diye böyle bir görüşüm olmadı orada sadece kendi yorumunu katmış beni çok iyi tanıyor sanırım... "2050 Yılında Bir Balık" herkes balıkları öldürmüş, iskeletini kılçığını koymuş, canavar haline getirmiş yada akvaryumu baz almış buda yapanların kendi görüşüdür ve fikridir... Oradaki kurumuş bir göl üzerine ölü balıklar da koyabilirdim ama içimden böyle geldi böyle yaptım... Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler ve başarılar dilerim
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-01-2008 #9
Arkadaslar biliyorsunuz ki yarismada size verilen baslik 2050 YILINDA BİR BALIK.

Yani bir balık 2050 yılında ne olur, ne olmaz, ne hale gelir ya da gelmez...

Maksat elbette küresel ısınmadan bahsetmek ama bunu bir balğı sembol alarak anlatmaniz istendi.

Yoksa küresel ısınma adı altında daha genis bir alanda istediğiniz serbest bir çalismayi yapardiniz.

Biliyoruz hepiniz yogun insanlarsınız ve konuyu anlayabildiğiniz kadar elinzden çıkarabildiğiniz çalismalari bizlerle paylasiyorsunuz.

Bunun için herkese tesekkürler ama biraz daha dikkat ederek yapacagınız afisin bir balikla anlatilmasi istendiğini göz ardı etmeyiniz.

Sonuçta sınırlı bir alanda yapabileceğiniz en uç noktaya kadar gitmekte serbestsiniz.

Dar alanda kısa paslaşma değil uzun bir paslaşma yapın Bunu Kim Yaptı?DBunu Kim Yaptı?D:P

Hadi bakalım kolay gelsin grafikerler.net üyeleri...
Alt 30-01-2008 #10
Küçük kızın tam karşısında bir balık sorulan soruyu; " Ben masumum onlar yaptı " diye cevaplasa sanki hoş bişi olurdu...

Belki bu kadar kavram kargaşası da olmazdı o zaman =)
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bunu kim yapt