Bunu Nasıl çizebilirim?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Bunu Nasıl çizebilirim? ...

Bunu Nasıl çizebilirim?
BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Bunu Nasıl çizebilirim?

Alt 03-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki resmi Ps de çizdim. Ai ye atarak vektörel yapmam lazım ama Ai yi bilmediğimden bir türlü yapamadım. Ai de c ve 3 ü beyaz renkte, daireyi siyah çiziyorum. Bunları bir şekilde mask yapıp etrafına kontör atıp aynı görüntüyü elde etmeyi bir türlü beceremiyorum. Nasıl yapabilirim???

Bunu Nasıl çizebilirim?

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çizimleri tamamladıktan sonra daireyi Arange / Bring to front ile öne getir. objeleri seçip sağ tuş ile make cliping mask yaptıktan sonra daireyi içi boş ok ile seçip zemin dolgusunu siyah yapabilisin.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 03-03-2012 #3
şöyle bir sorun var. c ve 3 çizim olduğu için ayrı layer larda (bu arada iki layer nasıl birleştiriliyor?) bu nedenle clip mask yapınca en üst layer dakine uyguluyor. uygularken de iki objenin kesişimine uyguluyor. Bu da istediğim bir durum değil. daireyi diğerlerinden ayrı yapamıyorum

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2012 #4
Bunu Nasıl çizebilirim?
Daire yazıların üzerindeyken hepsini seçip Clipping Mask yaparız.

Bunu Nasıl çizebilirim?

Oluşan şekli seçip 1 nolu Edit Clipping Path simgesine tıklarız. 3 nolu simgeye tıklayıp daireye renk veririz. 5 nolu simgeye tıklayıp dairenin stroke değerini gireriz. (4 no: stroke rengi)
(2 nolu Edit Contents simgesine tıklayıp daire içindeki yazıların renk ve stroke değerleri düzenlenebilir.)
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 03-03-2012 #5
@rhinokurt anlatımınız için çok teşekkür ederim Bunu Nasıl çizebilirim?

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap