Bunu nasıl yapabilirim ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bunu nasıl yapabilirim ? ...

Bunu nasıl yapabilirim ?
djilkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djilkay

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Bunu nasıl yapabilirim ?

Alt 03-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben photoshop konusunda birşey bilmiyorum o yüzden bir kutu yapmam gerekiyor.
http://www.aksigorta.com.tr/images/bg/bg-main-boxes.png
burdaki kutular gibi tam olarak nasıl yapabilirim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 03-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
uzun bir ders ama basit bir şekilde çizebilirsiniz gölgeleri ve çizgileri embos ile yapabilirsiniz size bir ders hazırlarım yalnız ancak yarına
Bu mesajdan alıntı yap
dioxyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 03-02-2011 #3
arkadas dogru soylemiş, tek tek anlatılsa da bi noktadan sonra kafa karısıklıgı yaratacaktır.
Yine de basitçe anlatmayı deneyeyim; sayfaya yeni layer açıp, kenarları filletlı dikdörtgenler (Rectangular marquee tool - M) (feather değeri 20 olacak gibi) çizip içlerini düz renk boyayıp şekil haline getirmeniz, ardından emboss veya gradient özelliklerinden birini dikkatle kullanıp arka plandan kolaylıkla ayrılabilecek hale getirmeniz gerekli.
Bahsettiğim adımları ayrıntılı halde ve tek tek bulabileceğinizi düşünüyorum dersler başlığı altında.
İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

djilkay

Alt 03-02-2011 #4
dioxyd dediğini yapmaya çalıştım ama pek başarılı olamadım.Gradient te foreground renkgini griye yakın bir renk yaptım .Marque nun feather 20 yaptım .ama olmadı aynı şekil. Emboss ile denedim.seçtiğim diktörtgenin içini kapalı griye boyadı. Bu arada cenkerbey bana bu konuda döküman hazırlarsan gerçekten memnun olurum.
içindeki çizgiler önemli değil.kutu yu yapayım ben yeter Bunu nasıl yapabilirim ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 03-02-2011 #5
boyutunu kaça kaç yapmak istiyorsunuz? birebir uygulayarak yardım etmeyi deneyeceğim bakalım.
Bu mesajdan alıntı yap

djilkay

Alt 03-02-2011 #6
220*300 boyutunda
Bu mesajdan alıntı yap

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 03-02-2011 #7
tamam sanırım sorunu çözdüm. ama renk konusunda detaylandırmaları tamamen size bırakacağım.
Sayfayı açtık yine, yeni layer tabi bir de. Background u kapatıyoruz. Dikdörtgenimizi ya da şeklimiz her ne ise çizdik ve çizerken feather değerini 10 px verdik. Ardından çizimi yaptıktan sonra içini herhangi bir renk ile boyuyoruz. Kenarları yumuşak ve renksiz gibi olacak.
Sonra çizimin dışında kalan boş alana magic wand tool ile tıkladığımızda şekilden geriye kalan kısmı seçmiş olacağız. Ardından Ctrl +Shift + I tuş kombinasyonu ile select inverse yaptık. Şimdi içini istediğimiz renkte ve / veya gradientte boyuyoruz. Boyama işlemi bittikten sonra layer üzerine çift tıklayıp Layer Style sekmesini açıyoruz. Sağ altta stroke var, üzerine gelip tıklayıp stroke seçeneklerini açıyoruz. Oraya Size kısmına ben 5 px, Opacity için ise 50 verdim. diğer ayarlarınız bozulmadı ise önceden aynı kalacak, renk için de siyahı veya koyu griyi seçebilirsiniz. Umarım az çok yaklaşmışızdır şimdi. Aslında basit birşey ama adım adım anlatılınca kafa karıştıran bir gidişatı var. Deneyin. Yine olmazsa yine deneriz. Olmadı yapıp yollayabilirim. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

djilkay

Alt 03-02-2011 #8
tamam bben bir kendim uygulamaya çalışayım . çok teşekkür ederim.olmazsa tekrar yazarm buradan Bunu nasıl yapabilirim ? sağolun
Bu mesajdan alıntı yap

dioxyd

Grafiker / Muğla

Alt 03-02-2011 #9
tamam deneyin. ben yine cevaplamaya çalışırım.
Bu mesajdan alıntı yap

djilkay

Alt 03-02-2011 #10
Magic wand tool ile seçtiğimde bütün alanı seçiyor.Tamam dediğiniz gibi içini boyayınca kenarları yumuşak ve renksiz oluyor. Fakat sonra magic wand tool ile seçince tolerance ı 3 olduğu halde tüm sayfayı seçiyor. Çok değişik bir şekil çıktı. Size zahmet olmazsa yapıp psd şeklinde yollayabilirmsiniz.en azından anlamam için güzel olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları