Bunu nasıl yapabilirim ? Yardım lütfen

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bunu nasıl yapabilirim ? Yardım lütfen ...

monephelia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

monephelia

Fotoğrafçı / İstanbul

Dosya15

Alt 16-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl yapmışlar arkadaşlar bunu anlatabilir misiniz ? :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Foruma Resim Yüklemek
Bu mesajdan alıntı yap

monephelia

Fotoğrafçı / İstanbul

Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #4
Arka tarafta görünen tek bir resim. Arkaplan resim üzerine beyaz bir layer açıp opacity değerini düşürmüşler, üzerine yeni bir açıp bay-bayan resmini koymuşlar ve şekildeki görünecek şekilde dekupe ettikten sonra resim seçili haldeyken beyaz layeri silmişler sonra bay-bayan layerini de silmişler kalan görüntü bu şekilde kalmıştır ...
Bu mesajdan alıntı yap

monephelia

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-05-2012 #5
Arka tarafta görünen tek bir resim. Arkaplan resim üzerine beyaz bir layer açıp opacity değerini düşürmüşler, üzerine yeni bir açıp bay-bayan resmini koymuşlar ve şekildeki görünecek şekilde dekupe ettikten sonra resim seçili haldeyken beyaz layeri silmişler sonra bay-bayan layerini de silmişler kalan görüntü bu şekilde kalmıştır ...
çok teşekkür ederim deneyeceğim hemen Bunu nasıl yapabilirim ? Yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #6
Rica ederim. Uygun resimleri bulduktan sonra çok kolay ...
Bu mesajdan alıntı yap
havalican isimli Üye şimdilik offline konumundadır

havalican

Webmaster / Ankara

Alt 16-05-2012 #7
hocam bunu biraz daha açar mısın? photoshopta yeniyim de. arkaplan "üzerine" beyaz layer nasıl açabilirim? ondan sonra "üzerine yeni bir açıp" demişsin orada ne açacağız?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-05-2012 #8
Bu mesajdan alıntı yap
havalican isimli Üye şimdilik offline konumundadır

havalican

Webmaster / Ankara

Alt 18-05-2012 #9
Dostum videolu açıklama çok güzel. Fakat yine bir sorum var Bunu nasıl yapabilirim ? Yardım lütfen
Her şey iyi güzel gidiyor, fakat en son (videoya göre anlatayım) sarı çizmeyi dekupe ediyorum yani "magic wand tool" ile seçiyorum, ardından arkasındaki beyaz planı "delete" ile siliyorum.
Ondan sonra ctrl'ye basarak "layer 2"yi (yani sarı çizmenin olduğu layerı) seçiyorum. Ardından o seçiliyken normal bir şekilde Layer 2'ye(yani opacitysi düşürülmüş beyaz renk) tıklıyorum.
Onun ardından resimde her hangi bir yere tıklıyorum, böylece ne sarı çizme, ne de herhangi başka bir şey seçili durumda oluyor.
Ardından Layer 2'yi(sarı çizmeyi) o göz işaretine basarak görünmez yapıyorum ama bi sonuç alamıyorum. Sadece sarı çizmenin çizgileri gözüküyor foto gözükmüyor.

Yani videoyu izleyerek aynısını yaptım. Ama sanırsam bir yerde hata yapıyorum ama nerede?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-05-2012 #10
"Ondan sonra ctrl'ye basarak "layer 2"yi (yani sarı çizmenin olduğu layerı) seçiyorum. Ardından o seçiliyken normal bir şekilde Layer 2'ye(yani opacitysi düşürülmüş beyaz renk) tıklıyorum Onun ardından resimde her hangi bir yere tıklıyorum,"
Sanırım çözdüm çizmeyi seçtikten sonra seçimden çıkmadan ctrl ye basmadan beyaz layere geleceksin beyaz layeri sildikten sonra boş bir yere tıklayıp seçimden çıkacaksın sonra gözleri kapatacaksın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları