buton yapımı Basit anlatım

Photoshop Dersleri - buton yapımı Basit anlatım Sponsorlu Bağlantılar sa arkadaşlar bu dersimizde buton yapımını öğrencez... başlayalım; 1.file > new ile 150x35 boyutlarında resmimizi açıyoruz...ve ardından Rounded Recntangle Tool ile shape çiziyoruz...ama bunu yaptıktan sonra bakcground daki ...

FB_SeMiH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FB_SeMiH

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 31-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sa arkadaşlar bu dersimizde buton yapımını öğrencez...

başlayalım;
1.file > new ile 150x35 boyutlarında resmimizi açıyoruz...ve ardından Rounded Recntangle Tool ile shape çiziyoruz...ama bunu yaptıktan sonra bakcground daki gözü kaldırıyoruz sadece shape kalıyo resimdeki gibi ...ayrıca shape sağ tıklayıp blending options dan istedimiz şekile sokuyoruz ben yapmıstım daha önce resimde gözüküyor...
2.Şimdi Layer > new layer diyoruz ve yenibi layer oluşturuyoruz.Bu layerde Eliptiqal Marque Tool seçiyoruz ve şöle bi çizik atıyoruz...

4. Paint bucket tool seçip beyaz renkte dolduruyoruz çizdiğimiz yuvarlağın içini..ve ctrl+d yapıyoruz ki etrafındaki çizgiler gitsin ardından layerin opacitysini düşürüyoruz istediğimiz ayara göre...
5.Resmimiz aşağıdaki gibi oluyor ve sonra istemediğimiz yerleri silgiyle silelim ...
Burda buton kısmı bitti isterseniz güzel şekillerde efeckt verebilr yazı yazabilirsiniz umarım yararlı olmustur.....ve en son kaydederken png olarak kaydedin ben öle tercih ediyorum logolarda daha ii oluyor....
Selametle kalın !
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları