butona link verme

Flash - butona link verme Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar flash programını yeni ögrenmeye çalışıyorum action script hiç bilmiyorum benim sorunum başlıkta belirtigim gibi butona link veremiyorum butonu seçtigim zaman actions paneli pasif oluyor dışardan bir ...

butona link verme
günahkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

günahkar

Grafiker / Sivas

Alt 18-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar flash programını yeni ögrenmeye çalışıyorum action script hiç bilmiyorum benim sorunum başlıkta belirtigim gibi butona link veremiyorum butonu seçtigim zaman actions paneli pasif oluyor dışardan bir yeri tıkladıgımda aktif oluyo bu şekilde bir link verdigimde hata veriyo action paneli buton olarak algılamıyor flash cs4 ActionScript 1.0 & 2.0 kullanıyorum link vermek için kullandıgım kod

on (release )
getURL(http://www.google.com.tr/); {
}

nerde yanlış yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

bazı arkadaşlarım buton layerin üstte olması gerkiyo demişlerdi ama zaten tek layer var oda buton butonun içersindede link vermiyo scane de de boş bir yere tıklayınca kod yazmama müsade ediyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

diclece isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diclece

Grafiker / Ankara

bence

Alt 20-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar flash programını yeni ögrenmeye çalışıyorum action script hiç bilmiyorum benim sorunum başlıkta belirtigim gibi butona link veremiyorum butonu seçtigim zaman actions paneli pasif oluyor dışardan bir yeri tıkladıgımda aktif oluyo bu şekilde bir link verdigimde hata veriyo action paneli buton olarak algılamıyor flash cs4 ActionScript 1.0 & 2.0 kullanıyorum link vermek için kullandıgım kod

on (release )
getURL(http://www.google.com.tr/); {
}

nerde yanlış yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz
bence on(release)
{
getURL(http://www.google.com.tr/);
}
şeklinde denemelisin. kodu yanlış yazdıysan zaten uyarı verir. anladığım kadarıyla butona da kod verememişsin. butonu convert to symbol butona çevirdin değil mi?
Bu mesajdan alıntı yap
kelebeknehir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kelebeknehir

Webmaster / İstanbul

Alt 21-11-2009 #3
bence ayarlarını kontrol et. actionscript 3.0 da kalmış olabilirsin. 3.0 butona kod yazdırmaz
Bu mesajdan alıntı yap
günahkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

günahkar

Grafiker / Sivas

Alt 25-11-2009 #4
tşk ederim verdiginiz bilgiler için sorunu halletim flash cs4 kullanıyodum macromedia flash mx 8 kurdum verdigim kodda da linkin başındaki ve sonundaki tırnakları koymadıgım için hata veriyomuş
Bu mesajdan alıntı yap