Bütün anneler sever

Deneme Çalışmalar - Bütün anneler sever Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar en son yaptığım çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.Eleştirilerinizi,yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum...

Bütün anneler sever
buzulgraphic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buzulgraphic

Grafiker / Mersin

Dosya19

Bütün anneler sever

Alt 19-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar en son yaptığım çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.Eleştirilerinizi,yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum Bütün anneler sever

Bütün anneler sever
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gani_gani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gani_gani

Grafiker / Gaziantep

Alt 20-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Böyle çalışmaları çok severim ondan dolayı uzun bir eleştiri yapacağım.

Kadın ortama göre çok daha net. Gerçekçi olması için onun da kalitesizleştirip parazit eklenmesi gerekiyor.

Kadının kafasının sol tarafındaki ışık hüzmesi ve çocuğu tuttuğu yerlerdeki ışıklar hatalı ve gereksiz.

Işık düzeninle oynamaya çalışmışsınız ama sanırım monitor kalibrasyonundan dolayı başarısız olmuşsunuz.

Pencereden giren ışık çocuğun yüzünü ve kadının omzunu doğal olarak parlatacaktır. Ama çocuğu tutan kadın muhtemelen başka bir resimden alınmış olduğu için spot altında çekim yapılmış ve homojen ışık dengesi kullanılmış.

Yer altındaki kadın ve çocukta da aynı şekilde gölge yok ve resme göre çok canlı ve kaliteliler.

Bunlar genel ışık hataları teknik ve mantık hataları ise; kadının eteği daha doğrusu bi kısmı havada duruyor. Yataktan sarkması gerekirdi eteğin.

Kesimler perspektife göre çok keskin. Kesim yerlerinin yumuşatılması gerekti. Gölgeler gri renk değil siyah renk olmalıydı.

Ve arkaplandaki resim sepya gibi yani gri ve sarı tonlarında ama anneler ve çocuklar gerçek renk.

Ama düşünce olarak gerçekten harika.
Bu mesajdan alıntı yap
gani_gani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gani_gani

Grafiker / Gaziantep

Alt 20-03-2011 #3
ve bi de eklemek istiyorum. yatağın boyutu göz önüne alındığında kadın çok büyük. ya da şöyle diyim o kadının o yatağa yattığını düşünün bi Bütün anneler sever
Bu mesajdan alıntı yap
Atillagrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atillagrafik

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2011 #4
Çok beyendim Ellerine Sağlık !!!
Bu mesajdan alıntı yap
lisiaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisiaa

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2011 #5
ellerine sağlık çok güzel olmuş...