Büyüteç Dergisi Logo Çalışması

Logo Tasarımları - Büyüteç Dergisi Logo Çalışması ...

ahmetgfb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetgfb

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar okulda hocam dönem ödevi olarak dergi çıkarma görevi verdi.
Bu logoyu da dergi için yaptım dünya ve büyüteç vektördür.
İsim ve slogan bana aittir.
Önerilerinizi bekliyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Soner Akay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner Akay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel olmuş emegine sağlık.

ama bana gore tabi slogan da bi eksiklik var gibi

acaba dünyaya yakından bakın gibi bişi olabilirmi.

kolay gelsin iyi forumlar
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2009 #3
Logo güzel fakat bir dergi için biraz fazla karışık, mesela büyüteç yazısının altındaki mavi fon ve siyah gölge fazla, dünya ve büyüteç, yazıya göre biraz büyük olmuş, ayrıca gazete ve dergicilikten öğrendiğim bir kural var: "Başlıkta kullanılan bir kelimeyi alt başlıkta kullanmamak" Örnek vereyim

(BAŞLIK) Fenerbahçe esti geçti
(ALTBAŞLIK) Sarı-Lacivertli ekip deplasmanda 1-0 galibiyetle seyircinin yüzünü güldürdü

Altbaşlıkta Fenerbahçe yerine Sarı-Lacivertli Ekip ifadesi kullanılarak tekrardan kaçınılmıştır...

Yani derginin ismi büyüteç ve alttaki sloganda Herşeye büyüteçle bakın yazıyor, bana göre sloganı değiştirmelisiniz... En azından büyüteç kelimesi geçmemeli...

Elinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
alobar-pan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alobar-pan

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2009 #4
bence bi logoda bu kadar ışık gölge olmamalı. (lakin gölgeler altta ve üstte kesilmiş). her ne kadar güzel görünüyor olsa da ve evet dergi için uygun bir logo olsa da logoda bence alıntı olmamalı çünkü logo benzersiz olmalı görüşündeyim. bu vektörleri sen yapmadıysan bi yerden aldıysan aynen senin gibi bi başkası da bu görselleri alabilir kullanabilir. logo kendine özgülüğünden çıkar. kurumsal kimlik için bu önemli diye düşünüyorum.
ha belki diyeceksin ki; bu sadece bir ödev. ama ödevler de gerçek hayata hazırlanmak için değil midir Büyüteç Dergisi Logo Çalışması
son eleştirim de; arkadaki mavi alan ç harfine çok yakın bitmiş. biraz nefes alması daha iyi olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetgfb

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2009 #5
güzel olmuş emegine sağlık.

ama bana gore tabi slogan da bi eksiklik var gibi

acaba dünyaya yakından bakın gibi bişi olabilirmi.
Öneclikle önem verip yorum yazdığınız için teşekkür ederim.Ben zaten slogana takılmıştım özellikle slogan için önerilerinizi bekliyorum.

Daha ödevi teslim etmeme baya uzun bir süre var en iyisi o süre içerisinde sizlerinde önerileriyle daha değişik birşey yapmalıyım.Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için...
Bu mesajdan alıntı yap
gordian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gordian

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 15-01-2009 #6
Yahuu logoda hiç sen fotoğraf kullanıldığını nerde gördün görülmüş bir şey değil Büyüteç Dergisi Logo Çalışması)
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 15-01-2009 #7
birde, büyüteç vazifesini yapmamış, yani büyüteçin içersinde görünen görüntü daha büyümüş olması gerekmezmi..
Bu mesajdan alıntı yap
Kazak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 15-01-2009 #8
Öneclikle önem verip yorum yazdığınız için teşekkür ederim.Ben zaten slogana takılmıştım özellikle slogan için önerilerinizi bekliyorum.

Daha ödevi teslim etmeme baya uzun bir süre var en iyisi o süre içerisinde sizlerinde önerileriyle daha değişik birşey yapmalıyım.Tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için...
özellikle slogan için öneri bekliyorsanız, şiddetle bir metin yazarları sitesine gitmenizi tavsiye ediyorum. keza bu logo olmamış. bu kadar efektli, lensli, ufacık detaylı kurumsal nerde görülmüş sorarım? bu sadece a4 ya da a3 boyutlarında dergilerde mi kullanılacak? bu derginin çalışanları için kartı, kalemi çakmağı, ya da kartviziti olmayacak mı? o zaman o büyüteç ve dünya baskıda sorun çıkarmayacak mı?
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetgfb

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2009 #9
özellikle slogan için öneri bekliyorsanız, şiddetle bir metin yazarları sitesine gitmenizi tavsiye ediyorum. keza bu logo olmamış. bu kadar efektli, lensli, ufacık detaylı kurumsal nerde görülmüş sorarım? bu sadece a4 ya da a3 boyutlarında dergilerde mi kullanılacak? bu derginin çalışanları için kartı, kalemi çakmağı, ya da kartviziti olmayacak mı? o zaman o büyüteç ve dünya baskıda sorun çıkarmayacak mı?
Yok ya naptınız siz öyle ben düz lisede okuyorum.Profesyonel değilim sadece bir tane bastırcam dergiden...

Yahuu logoda hiç sen fotoğraf kullanıldığını nerde gördün görülmüş bir şey değil Büyüteç Dergisi Logo Çalışması)
Ben ortada çok komik birşey göremiyorum.Ayrıca şunu da belirtiyim yıllardan beri dergi çıkarmıyorum.Daha ilk denemem(Dergi logosu olarak)
Bu mesajdan alıntı yap
te0man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

te0man

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2009 #10
"Büyüteç" yazısının fontunu çok yaymışsın, gölgesi fazla koyu absürt duruyo.. Genel olarak qüzel çalışma ama "Büyüteç" yazısının üstünde çalışmalısın..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
buyutec, calismasi, dergisi, logo