C.Draw'da de illüstrasyon denemesi

Corel Draw - C.Draw'da de illüstrasyon denemesi ...

engin17tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 28-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka bu işin bir programı mevcuttur ama; corelle yağlı boya tabloyu üstünden kopyalayarak
benzetmeye çalıştığım bir illüstrasyon..
Buyrun..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırım çizmediniz trace yaptınız yanılıyorsam düzeltin
Bu mesajdan alıntı yap
hattat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hattat17(52)

Grafiker / Çanakkale

Alt 28-10-2009 #3
beğendim. Ama çalışmanın tamamını görmek isterdik.. C.Draw'da de illüstrasyon denemesi
Bu mesajdan alıntı yap
hattat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hattat17(52)

Grafiker / Çanakkale

Alt 28-10-2009 #4
hayır bu trace değil.yakından bakıldığında çizim olduğu rahat anlaşılıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2009 #5
bu çalışma trace sonradan renkler ile oynanmış!.
Bu mesajdan alıntı yap

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 29-10-2009 #6
Yanılıyorsun..Bunu üzerinden çizerek yaptım. Trace değil.. Niye inanasınız gelmiyoki onu anlamadım..Yakından bakarsanız(büyütürseniz) anlarsınız..
Bidahakine çizimleri aşama aşam kaydedip koyacağım galiba.. hiç bir şeyi ispat etme zorunluluğum olmasada..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-10-2009 #7
Mutlaka bu işin bir programı mevcuttur ama; corelle yağlı boya tabloyu üstünden kopyalayarak
benzetmeye çalıştığım bir illüstrasyon..
Buyrun..
Güzel bir deneme/başlangıç. Türk CorelDRAW kullanıcıları nedense CorelDRAW'da illüstrasyon yapılabileceğine pek inanmıyor. Ama gayet de iyi illüstrasyonlar ypaılabiliyor, gerek kendi blogumda gerekse blogumdan alıntı yapılıp bu forumlarda paylaşılan CorelDRAW harikaları başlıklı yazılarda CorelDRAW'da neler yapılabileceğinin güzel örnekleri verilmişti. Biz hep kolaya alışmışız. İki tıklamayla bir şekil yapmayı ders olarak algılıyoruz, programın teknik özelliklerini anlatan dersler yayınlanıyor. Oysa ki illüstrasyon başlıbaşına üzerinde ayrıca durulması gereken, emek isteyen ve programdan bağımsız bir konu.

Çalışmanız gayet güzel. Fountain Fill, Blend ya da Contour efektleriyle daha yumuşak geçişler, gölgeler ya da ışıklar yapabilirsiniz. Ya da bunların hepsini bir kenara bırakıp Mesh Fill üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Eminim ki çok çok daha iyilerini yapacaksınız.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2009 #8
Yanılıyorsun..Bunu üzerinden çizerek yaptım. Trace değil.. Niye inanasınız gelmiyoki onu anlamadım..Yakından bakarsanız(büyütürseniz) anlarsınız..
Bidahakine çizimleri aşama aşam kaydedip koyacağım galiba.. hiç bir şeyi ispat etme zorunluluğum olmasada..
ben sadece bende bıraktığı ilk intibayı paylaştım kendi çiziminiz ise çok uğraşmışsınız buda belli bu durumda elinize sağlık...

Güzel bir deneme/başlangıç. Türk CorelDRAW kullanıcıları nedense CorelDRAW'da illüstrasyon yapılabileceğine pek inanmıyor. Ama gayet de iyi illüstrasyonlar ypaılabiliyor, gerek kendi blogumda gerekse blogumdan alıntı yapılıp bu forumlarda paylaşılan CorelDRAW harikaları başlıklı yazılarda CorelDRAW'da neler yapılabileceğinin güzel örnekleri verilmişti. Biz hep kolaya alışmışız. İki tıklamayla bir şekil yapmayı ders olarak algılıyoruz, programın teknik özelliklerini anlatan dersler yayınlanıyor. Oysa ki illüstrasyon başlıbaşına üzerinde ayrıca durulması gereken, emek isteyen ve programdan bağımsız bir konu.

Çalışmanız gayet güzel. Fountain Fill, Blend ya da Contour efektleriyle daha yumuşak geçişler, gölgeler ya da ışıklar yapabilirsiniz. Ya da bunların hepsini bir kenara bırakıp Mesh Fill üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Eminim ki çok çok daha iyilerini yapacaksınız.

Kolay gelsin.
elbetde coreldraw da çok iyi illüstrasyonlar yapılabilir üztelik yeni sürümlerinde bununla ilgili gelişmeler oldukça insanı heveslendiriyor bununla beraber hala corel12 ile halen çalışmaya devam etmekteyim C.Draw'da de illüstrasyon denemesi
Bu mesajdan alıntı yap

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 02-11-2009 #9

Kolay gelsin.
Teşekkür ederim.. bloğunuzun adresi nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 02-11-2009 #10
[quote=timsah_sg;622653]ben sadece bende bıraktığı ilk intibayı paylaştım kendi çiziminiz ise çok uğraşmışsınız buda belli bu durumda elinize sağlık...

QUOTE]

Teşekkürler saolun..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları