Cahil grafiker! okumadan grafiker olunur mu? okumamış bir insan grafiker olabilir mi?

Graficafe - Cahil grafiker! okumadan grafiker olunur mu? okumamış bir insan grafiker olabilir mi? ...

Cahil grafiker! okumadan grafiker olunur mu? okumamış bir insan grafiker olabilir mi?
suleymankkoklu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suleymankkoklu(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar okumadan grafiker olunur mu? veya okumamış bir insan grafiker olabilir mi? olabilirse nereye kadar gidebilir, olağanüstü şeyler yapabilir mi? Tahsili olmayan bir insandan grafiker ustası olur mu?
Görüşlerinizi almak istedim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

erdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdesign

Grafiker / Bursa

Alt 19-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
herşey o kişiye bağlıdır. Bende okumadan bu işe başlamış birisiyim. herkes bunu belki hava atmak olarak görecektir ama kaç okumuş grafiker benden yardım istedi sayısını hatırlamıyorum. Ama bende bu işin okulunu okumak isterdim. Diploma bi yerlere gelmek için çok iyi bir araç olabilirdi.. Ama şuan kendime grafiker demiyorum katetmem gereken daha yol var...Cahil grafiker! okumadan grafiker olunur mu? okumamış bir insan grafiker olabilir mi? Sevdinmi herşeyi yaparsın...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikermahmut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikermahmut

Grafiker / Kayseri

Alt 19-05-2008 #3
arkadaşlar boşa uğraşmayın bir ürünü alırken siz neyine dikkat ediyorsunuz reklam olacak ama siz gidip ülkermi alırsınız yoksa sara diye çıkmış bir markamı alırsınız dedim ya etiket önemli etiketin var işin var adamlar ilk etiket soruyorlar bu meslekte birde her işi yapmak lazım baskı öncesi baskı sonrası ve baskı yani deneyim de önemlidir
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 19-05-2008 #4
bende bu işin okulunu okumadım 10ncu senemdeyım. sımdıye kadar hıc sıkıntısını cekmedım!
Bu mesajdan alıntı yap
grafikermahmut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikermahmut

Grafiker / Kayseri

Alt 19-05-2008 #5
ben sıkıntı çekersiniz diye birşeymi dedim adamlar etiket soruyor dedim
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 19-05-2008 #6
ben zaten sıze cevap vermedım kı:S genel anlamda konuya bır cevaptı.
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 19-05-2008 #7
okumak bu mesleğin püf noktlarını insana kazandırır. her işin bir kuralı vardır bunları bu mesleğin okulunu okumuş insanlar daha iyi bilirler. ben hep şunu savunmuşumdur, ne kadar bilirsen okadar geniş düşünürsün ama bilgilerin seni sınırlar. ama işin kuralını bilmeyen çok ama çok özgür düşünür. onu sınırlayan bişi yoktur. onun için bu işi bu mesleğin okulun okumadan yapan arkadaşlardan çok enteresan fikirler çıkabiliyor. bunu çok yaşadım çevremde çok gördüm. mesleği bilen bazı kriterlerle kendini sınırlandırır.
Bu mesajdan alıntı yap
eso1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eso1(28)

Baskıcı / Konya

Alt 19-05-2008 #8
Arkadaşlar okumadan grafiker olunur mu? veya okumamış bir insan grafiker olabilir mi? olabilirse nereye kadar gidebilir, olağanüstü şeyler yapabilir mi? Tahsili olmayan bir insandan grafiker ustası olur mu?
Görüşlerinizi almak istedim
olur dostum neden olmasın. çokta güzel yapar bu işi. okulunu okuyan arkadaşlar firmamıza staja geliyor
Bu mesajdan alıntı yap
tuğçe ece isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuğçe ece(39)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2008 #9
okumak bu mesleğin püf noktlarını insana kazandırır. her işin bir kuralı vardır bunları bu mesleğin okulunu okumuş insanlar daha iyi bilirler. ben hep şunu savunmuşumdur, ne kadar bilirsen okadar geniş düşünürsün ama bilgilerin seni sınırlar. ama işin kuralını bilmeyen çok ama çok özgür düşünür. onu sınırlayan bişi yoktur. onun için bu işi bu mesleğin okulun okumadan yapan arkadaşlardan çok enteresan fikirler çıkabiliyor. bunu çok yaşadım çevremde çok gördüm. mesleği bilen bazı kriterlerle kendini sınırlandırır.
%100 her satırına katılıyorum.ben alaylı olarak devam ederken,bir okulluya çıraklık yapmaya başladım.kuralları öğrendiğimde farklı bir bakış açısı kazandım.ama bir çelişki varki bazen kuralsız yaptığım işleri daha çok sevdim.tipografisi bozuk bir logo mesela...
Bu mesajdan alıntı yap
suleymankkoklu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suleymankkoklu(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2008 #10
benim sorum daha ziyade bir ilkokul mezunu biriyle bir matbaa öğretmenliği okumuş veya iki yıllık grafikerlik mezunu arasında tasarım konusunda ne gibi farklılıklar olur şeklindeydi ..
ilkokul mezunu bir insan matbaa öğretmenine ne zaman yetişebilir (kaç yıl sonra)
(ben üniv. mezunuyum ama bir arkadaşım bu kompleksi sürekli yaşıyor ve onu motive etmekte zorlanıyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cahil grafiker