Çakmak-belen termal otel logo çalışması

Deneme Çalışmalar - Çakmak-belen termal otel logo çalışması ...

hubeyb_aydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Alt 23-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar çakmakbelen soyadı üzerine yaptığım hayli bir logo çalışmasıdır görüşlerinizi bekliyorum koınu açılmadı aşağıya tekrar gönderdim

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalışmalarını hazırlamadan önce araştırma yap... Ben kaç yıldır grafik ile ilgileniyorum ama ben bile aylarca araştırma yapıyorum... Bu kadar basit görmeyin bu işi...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-06-2009 #3
arkadaşım yanlış anlama ama ben burda herhangi bir logo göremiyorum.Sadece x bir fontla yazılan yazıyı görüyorum ki yazıyıda ters yazmışsın.Yukardan aşağıya değilde aşağıdan yukarı olması gerekir.Bence örnek çalışmaları biraz incelemen gerek...
Bu mesajdan alıntı yap

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Alt 23-06-2009 #4
arkadaşlar çakmakbeleni ayırdım çakmak görsel olarak belen ise yazı ile ya bu işde anlayamadım karışık yaptım çok karışık dediniz sade yaptım burda hiç bişey yok dediniz nasıl iş bu mavide suyu temsil ediyor daha ne olsun büyük şirketlerin logolarına bakın adam üç tane daireyi iç içe geçirmiş logo yapmış bankaların kimisi sade fontlarla logoya sahipler onlarınki oluyoda bizimkisi neden olmuyo acaba herkese kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #5
arkadaşlar çakmakbeleni ayırdım çakmak görsel olarak belen ise yazı ile ya bu işde anlayamadım karışık yaptım çok karışık dediniz sade yaptım burda hiç bişey yok dediniz nasıl iş bu mavide suyu temsil ediyor daha ne olsun büyük şirketlerin logolarına bakın adam üç tane daireyi iç içe geçirmiş logo yapmış bankaların kimisi sade fontlarla logoya sahipler onlarınki oluyoda bizimkisi neden olmuyo acaba herkese kolay gelsin
Kaç kere dememiz gerekiyor araştır diye...
Şuna bak ya birde profesyonellerle kıyaslıyor kendini...Yeter artık yeter !
Ya şu beynindekileri düzelt yada bilen insanların senin iyiliğin için yaptığı yorumlara 'ADAM GİBİ' cevap ver...
Sen buraya bizden fikir almaya değil, bizim eleştirilerimizi eleştirmeye gelmişsin resmen...
Bu mesajdan alıntı yap

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Daha Yapıcı Olalım

Alt 23-06-2009 #6
Arkadaşlar yavaş olun biraz ya bu ne böyle olmadı idam sehbasına çıkarsydınız bari benim yaptığım logo gibi aynı mantıkla yüzlerce logo var belki bana diyosunuz ama siz bakın Türkiyedeki logolara tek fontla logosu oaln dolu firma var onlara gelince oluyoda bu neden olmuyo ben derimki biraz yavaş gidin çok tırpanlıyosunuz yok ortada logo yok filan bakın madem kendinizi burada bilir kişi olarak görüyosunuz size bir şey hatırlatıyım küçük çocuklar vardır iki tane adam çizer bir ağaç yapar ve yakınlarına gösterir heyacanlıdır çünkü resim yapmıştır yakınlarının ona olan yaklaşımına göre yaptığı işe devam eder veya o işten soğur.Bakın bizde zaten bu işe yeni başlayanlar olarak bazı paylaşımlar yapıyoruz belki bir çizgi bile bizim için önemli sizden ricam bu şevki kırmayın destek olun ve yapıcı önerilerde bulunun teşekkürler hepinize kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #7
Bak arkadaşım derin bir nefes alıp sana son kez anlatıyorum...
Bu söylediğin yani millet 2 çizgi atıyor oluyor peki benimki neden olmuyor dediğin konu hakkında böyle düşünmek yerine derinlemesine düşünmeli ve nerede eksik yaptıgını anlamaya çalışmalısın,anlayamazsan bize sor biz bunun için buradayız...
Küçük çocuklara gelince ;ben her zaman yeni başlayanlara ters tepkiler veren insanlara karşı sizleri savunan bir insanım ama bravo beni bile çileden çıkardın...
Senin gibi olan diğer arkadaşların şunu yapıyor...
çalışmayı ekliyor.
Yorum yapıyoruz.
Yorumlara göre değişikliklerini elinden geldiğince yapıyor.
Anlayamazsa bize soruyor yardımcı oluyoruz.
Ve bu şekilde güzellikle ilerliyorlar...

Sen ise ;
Çalışmanı ekliyorsun.
Yorum yapıyoruz.
Yorumlarımıza yorum yapıyorsun...

Bu şekilde hiç biryere varamazsın... Biz nasıl herkesi çevremize dahil ediyorsak sende bizi o şekilde görmelisin...
Herşeye alınırsak daha çok insanın ters tepkisini görürsün...
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #8
graficim bu ne sinir ?
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 23-06-2009 #9
şeymayla katılmakla birlikte bende yeni başlayan arkadaşları savunuyorum.. Yapıcı eleştirilerde bulunuyorum... Yaptığınız çalışmaya gelince de bence o bahsettiğiniz "iki çizgilik" çalışmalardan çok uzak.. çok kötü renk seçiminden tutunda karakter seçiminize kadar.. biraz font araştırın birazda kurumsal tasarımlara bakın derim.. Kimsenin de çileden çıkmasına gerek yok. Önce düşünün sonra hareket edin oldu bittiye gelecek bi olay değildir grafik tasarım.. yeri geldiğinde aylarca logo tasarımları sürer katalog dizaynları sürer.. Oldu bittiye gelse keşke.. Biraz vizyonunuzu geliştiriniz ve araştırma yapınız...
saygılarımla daha iyi ve kurumsal işleri sizden bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 23-06-2009 #10
Evet doğru birçok büyük firmanın sadece yazıdan ibaret olan logoları mevcut.Ancak o logoların herbir renk ve harfi birşeyleri ifade ediyor.Bence düz bir mantıkla onların oluyorda benimkisi niye olmuyor diyeceğinize o logoları araştırıp ne anlatılmak istendiğini araştırmanızı tavsiye ederim.Yukardaki çalışma logodan ziyade üçüncü sınıf bir otelin tabelasına benzemiş.Biraz araştırma yaparak logolar hakkında bilgi edinmenizde fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları