Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci

Ambalaj Tasarımı - Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci ...

M@TR@X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]@X(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Müşterim benden 5 Lt lik bidonlara bir tane saç şampuanı bir tanede saç kremi için tasarım istedi. Saç şampuanını rengi mavi kremin rengininde pembe olduğunu soyledi. Bidonun renginin ise gri olduğunu belirtti. Bende daha iyi bir çalışma olması için bidonu örnek olarak istedim. Bidonların gelmesi ile iki farklı acıdan resimlerini çektim.

Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci

Daha sonrasında ne tür birşey yapacağıma ve içindeki sıvının rengine uygun bir tasarım aşamasına başladım. Yazıları yerleştirdim ve karakterlerine karar verdim.
Tasarımları tamamladım.

Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci Caliente Etiket Tasarımı ve Tasarım Süreci

Müşterim görür görmez tamam budur dedi. Bende bidon üzerinde görselini hazırladım. Son olarak bu şekilde yer aldı. Baskısıda yapıldı.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tasarım üzerinde sampuan yada saç kremi oludugunu yansıtacak bir öge (grafik) yok. Grafik görsel bir anlatimdir. Okuması yazması olmayan bir kisi bile, bu ambalajin içinde ne oldugunu anlamalıdır. Bendeki izlenim şu oldu, içinden ya boya çıkacak yada motar yağı falan...
Ürünün satışı bol, bahtı açık olsun...
Bu mesajdan alıntı yap
M@TR@X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]@X(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-08-2012 #3
Yorumlarınız için teşekkürler. Sizde biliyorsunuzdur ki bazı müşteriler ne istiyorlarsa ondan geri dönmüyorlar. Ben tasarım yaparken bir bayan görseli kullanmayı düşünmüştüm. Ama müşterim herhangi bir görselin kullanılmasını istemedi. O sebepten yapabilecegim fazla birşey yoktu.
Bu mesajdan alıntı yap