Çalışma alanı boyutu yetmiyor

Illustrator - Çalışma alanı boyutu yetmiyor ...

kingy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kingy

Grafiker / Isparta

Alt 22-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Normalde Corel ile yaptığım Açıkhava çalışmalarından birini Illustratorle yapmak zorunda kaldım.Fakat takribi 7 metre uzunluğundaki dosyayı Illustratore aldığımda beyaz çalışma alanına sığmadı.Dışarıdaki gri alanda kalan kısımlar üzerinde de işlem yapmam ve taşımam zor olduğu gibi henüz açık olan dosyamı sanırım exportlarken de sorun çıkaracak.Ne yapmam lazım?
Not:Sürüm Cs3 kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalışma alanını büyüt ilk dökümanı açarken çalışma boyutlarına göre açabilirsin kolay gelsin

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

kingy

Grafiker / Isparta

Alt 22-03-2010 #3
Sorunlu bağlantı sebebiyle üst üste gelen mesajımın kusuruna bakmayınız.Cevabım alttaki mesajdır.
Bu mesajdan alıntı yap

kingy

Grafiker / Isparta

Alt 22-03-2010 #4
Malesef çözüm bu değil Çalışma alanı boyutu yetmiyor Çalışma alanını azami 3 metre yapıyor program, benim dosyam 7 metre..Acaba Illustratorde bu tip çalışma yapmak imkansız mı?
Bir zamanlar çok güvendiğim ve corele karşı savunduğum bu programın sanırım cicili bicili yanlarından öte corelle teknik anlamda kıyaslanamayacak kadar geri bir yazılım olduğunu artık kabullenme vakti gelmiş gibi..Save selected özelliği yok, istediğim ebatta çalışamıyorum..demekki bazılarının aklına uyup corel yerine illustratorle çalışsam yarım günde tamamladığım işleri 2 günde yaparım..
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-03-2010 #5
belki şöyle yardımcı olabilirim bende büyük boyutlarda çalıştığım zaman özellikle vektörel işlerde 10 katı küçük çalışıyorum işi sonra matbaada basarken onhlar gerçek boyutuna çekip basıyorlar yani örnek 7m ye 5m bir işi 70cm ye 50 cm çalışıyorum

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap